Trwa ładowanie...
przepisy

Kierowcy muszą mieć się na baczności. 18 maja wejdą nowe przepisy

Najpoważniejsze konsekwencje czekają pijanych wsiadających za kółko.

Share
Kierowcy muszą mieć się na baczności. 18 maja wejdą nowe przepisyFot: Kārlis Dambrāns / Flickr (CC BY 2.0)
d3ei460

Uwaga kierowcy, w najbliższych dniach wejdą w życie zaostrzone przepisy. Będzie łatwiej stracić prawo jazdy, wzrosną też kwoty mandatów. MSW zwraca uwagę coraz gorsze statystyki.

Surowsze kary za jazdę pod wpływem alkoholu, odebranie prawa jady za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę. Takie zmiany czekają kierowców w najbliższym czasie. 18 maja wchodzą w życie nowe przepisy ruchu drogowego.

Małgorzata Woźniak z MSW tłumaczy, że ma to związek z pogarszającymi się statystykami. A ponieważ piratów drogowych nie brakuje za nadmierną prędkość będzie można stracić prawo jazdy na 3 miesiące.

d3ei460

- Zgłaszając takie propozycje mieliśmy na uwadze jedną kwestię, a więc walkę z piratami drogowymi. Walkę z kierowcami, którzy w terenie zabudowanym łamią przepisy i jadą z nadmierną prędkością podkreśla Woźniak.

Poważne konsekwencje czekają też pijanych za kółkiem. Przewidziano dla nich karę więzienia, grzywny od 5 do 10 tysięcy złotych, lub dożywotnią utratę
prawa jazdy.

- Dane są zatrważające. Mam na myśli statystyki dotyczące akcji prowadzonych przez drogówkę. Mimo zwiększonych kontroli drogowych dalej kierowcy pod wpływem alkoholu wsiadają. Mało tego, często wiozą ze sobą rodzinę - zauważa Małgorzata Woźniak z MSW.

Prawo jazdy na 3 miesiące stracą także ci, którzy w swoim aucie będą przewozić o dwie osoby więcej niż zezwala na to wpis w dowodzie rejestracyjnym. Jako przestępstwo a nie wykroczenie będzie klasyfikowana.

Przepisy o ruchu drogowym. Ochrona pieszych jest u nas najsłabsza w Europie:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3ei460

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ei460
d3ei460