Trwa ładowanie...
kierowcy
24-03-2016 05:10

Kierowcy pod e-nadzorem? Ubezpieczyciele chcą danych ze smartfonów

Branża ubezpieczeniowa chce sięgnąć po dane z samochodów i smartfonów. Celem ma być uzależnienie wysokości składki ubezpieczenia komunikacyjnego od stylu jazdy kierowcy Jednak ceną będzie permanentna inwigilacja - informuje ,,Puls Biznesu".

Share
Kierowcy pod e-nadzorem? Ubezpieczyciele chcą danych ze smartfonówŹródło: Fotolia, fot: Fotolia/ambrozinio
djmd3v3

Branża ubezpieczeniowa chce sięgnąć po dane z samochodów i smartfonów. Celem ma być uzależnienie wysokości składki ubezpieczenia komunikacyjnego od stylu jazdy. Jednak ceną będzie permanentna inwigilacja - informuje "Puls Biznesu".

Ubezpieczyciele będą musieli sięgnąć po dane, które zbieramy sami. Aplikacje nawigacyjne, smartfony i już często same samochody zbierają setki tysięcy danych dotyczących stylu i sposobu jazdy, miejsc które odwiedzamy itp.

Z tych informacji można stworzyć dokładny obraz naszego temperamentu za kierownicą, a to może posłużyć do określenia ryzyka, jakie dla ruchu drogowego stwarza nasza jazda. Na razie żadne towarzystwo nie ma takiej oferty, ale z ankiet wynika, że większość kierowców jest gotowych zmienić ubezpieczyciela na takiego, który oferuje polisy wykorzystujące dane o stylu jazdy. Liczą bowiem na obniżenie składki.

djmd3v3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djmd3v3
djmd3v3