Trwa ładowanie...

KNF cofnęła zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej DM IDMSA

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) cofnęła zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej przez Dom Maklerski IDMSA w związku z istotnym naruszeniem przepisów prawa polegającym na naruszaniu przez dom maklerski norm adekwatności kapitałowej, zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i skonsolidowanym, od  31 grudnia 2013 r., podał Urząd

KNF cofnęła zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej DM IDMSAŹródło: Fotolia, fot: AshDesign
d3jluxn
d3jluxn

.

"Decyzji KNF o cofnięciu zezwolenia nadano rygor natychmiastowej wykonalności. W decyzji KNF wyznaczono termin zakończenia prowadzenia działalności maklerskiej przez Dom Maklerski IDM:

- w zakresie działalności, o którym mowa w art. 69 ust. 4 pkt 1 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (tj. przechowywania lub rejestrowania instrumentów finansowych, w tym prowadzenia rachunków papierów wartościowych i rachunków zbiorczych, oraz prowadzenia rachunków pieniężnych) – w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia doręczenia decyzji KNF,

- w pozostałym zakresie działalności maklerskiej – do dnia 30 czerwca 2014 r." - czytamy w komunikacie.

d3jluxn

Aktywa klientów Domu Maklerskiego IDMSA, którzy nie dokonają transferu aktywów do wybranej przez siebie firmy inwestycyjnej, zostaną przeniesione do firmy inwestycyjnej, która zostanie wskazana przez KNF w odrębnej decyzji.

Wcześniej zarząd Domu Maklerskiego IDMSA złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

Pod koniec kwietnia IDMSA poinformował o zamiarze zwolnienia 83,5% zatrudnionych w spółce i podał, że postanowił ograniczyć zakres prowadzonej działalności maklerskiej oraz zawarł z Domem Maklerskim BOŚ umowę, umożliwiającą dotychczasowym klientom korzystanie na preferencyjnych warunkach z usług, których IDMSA nie będzie już oferować.

DM IDMSA funkcjonuje na rynku od 1993 roku. W 2005 r. DM IDMSA, jako pierwsze w Polsce biuro maklerskie, z sukcesem przeprowadził własną ofertę publiczną akcji o wartości 18 mln zł i zadebiutował na warszawskiej giełdzie.

d3jluxn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jluxn