Trwa ładowanie...
dakavcu

KNF dopuszcza wypłatę dywidendy przez ubezpieczycieli z całego wypracowanego w '12 r. zysku

28.11. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zaleca, by ubezpieczyciele, którzy spełnią określone kryteria ograniczyli wypłatę dywidendy maksymalnie do 75 proc....

Share
dakavcu

28.11. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zaleca, by ubezpieczyciele, którzy spełnią określone kryteria ograniczyli wypłatę dywidendy maksymalnie do 75 proc. wypracowanego w 2012 r. zysku, dopuszcza jednak przeznaczenie na dywidendę całości zysku - podała Komisja w środowym komunikacie.

KNF podała, że zaleca, aby dywidendę mogły wypłacić wyłącznie zakłady ubezpieczeń, które spełniają łącznie poniższe kryteria:

KNF podał, że ubezpieczyciele spełniający te kryteria powinni ograniczyć wypłatę dywidendy maksymalnie do 75 proc. wypracowanego w 2012 r. zysku, przy czym wskaźnik pokrycia wymagań kapitałowych po wypłacie dywidendy powinien utrzymywać się na poziomie co najmniej 110 proc.

"Jednocześnie dopuszcza się wypłatę dywidendy z całego wypracowanego w 2012 r. zysku, o ile pokrycie wymagań kapitałowych po wypłacie dywidendy utrzymywać się będzie na poziomie wyższym niż określony w kryterium IV, a także utrzymane zostanie spełnienie kryterium V z uwzględnieniem stanu na dzień 31 grudnia 2012 r. skorygowanego o wartość dywidendy" - napisano w komunikacie.

Komisja podała, że ubezpieczyciele przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wysokości dywidendy powinni uwzględnić dodatkowe potrzeby kapitałowe w perspektywie dwunastu miesięcy od momentu zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2012 r. (PAP)

seb/ osz/

dakavcu

Podziel się opinią

Share
dakavcu
dakavcu