Trwa ładowanie...
d1vinah
14-01-2016 11:05

KNF ostrzega, że nie korzystamy bezpiecznie z bankowości elektronicznej

Warszawa, 14.01.2016 (ISBnews) - Wśród korzystających z bankowości elektronicznej, 68% nie zmienia cyklicznie hasła dostępu do panelu bankowego, 55% nie wpisuje ręcznie numeru rachunku, wykonując przelew internetowy, a połowa nie przegląda na bieżąco historii rachunku pod kątem podejrzanych transakcji, wynika z badania przeprowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF).

Share
d1vinah

"Jako KNF zobowiązujemy banki do podwyższania standardów bezpieczeństwa i utrzymywania infrastruktury teleinformatycznej na odpowiednio wysokim poziomie. Zwykle jednak celem ataku nie jest bank, ale jego klient. Dlatego istotne jest budowanie właściwych postaw, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo środków finansowych" - powiedział przewodniczący KNF Andrzej Jakubiak, cytowany w komunikacie.

Bankowość elektroniczna w ocenie ankietowanych wydaje się być rozwiązaniem bezpiecznym. Ponad 90% respondentów zadeklarowało, że nie zostało ofiarą cyberataków. Z taką formą próby przestępstwa świadomie spotkało się - w zależności od rodzaju ataku - od 1 do 5%, podano także.

"Wyniki badania pokazują jednak, że brak negatywnych doświadczeń lub świadomości ich wystąpienia, usypiają czujność użytkowników bankowości elektronicznej" - czytamy w komunikacie.

Obecnie trwa druga odsłona kampanii "Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w sieci", w której KNF przypomina o świadomym korzystaniu z bankowości elektronicznej.

(ISBnews)

d1vinah
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vinah
d1vinah