Trwa ładowanie...
d1u8hus

KNF przedłużyła do końca '14 termin wyjścia Carlo Tassara z Alior Banku (opis)

09.01. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na przedłużenie do końca 2014 roku terminu sprzedaży przez Carlo Tassara posiadanego 34-proc. pakietu akcji Alior...

d1u8hus
d1u8hus

09.01. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na przedłużenie do końca 2014 roku terminu sprzedaży przez Carlo Tassara posiadanego 34-proc. pakietu akcji Alior Banku - poinformował w czwartek bank, potwierdzając wcześniejsze nieoficjalne informacje PAP.

"Zgodnie z prospektem emisyjnym banku niezwłocznie po zakończeniu oferty publicznej, Carlo Tassara rozpoczął starania w celu zbycia posiadanego przez siebie pakietu co najmniej 30 proc. akcji banku na rzecz podmiotu regulowanego (banku lub zakładu ubezpieczeń) spełniającego kryteria określone w art. 25h Prawa Bankowego" - napisano w komunikacie.

Grupa Carlo Tassara zadeklarowała wcześniej, że po ofercie publicznej Alior Banku będzie chciała sprzedać posiadany pakiet akcji inwestorowi strategicznemu do końca 2013 roku.

Według wcześniejszych zapowiedzi KNF, ocena nowego inwestora będzie uwzględniać między innymi jego standing finansowy, stabilność, jak również długoterminowy rating kredytowy zarówno takiego inwestora, jak i jego kraju pochodzenia.

Prezes Alior Banku informował wcześniej, że trwają rozmowy w sprawie sprzedaży pakietu akcji z zainteresowanymi inwestorami.(PAP)

seb/ jtt/

d1u8hus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u8hus