Trwa ładowanie...
d3i6mqa

KNF ukarała Techmex wykluczeniem z obrotu na rynku regulowanym na 12 miesięcy

28.10. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego ukarała Techmex wykluczeniem z obrotu na rynku regulowanym na okres 12 miesięcy z powodu niewykonywania przez spółkę obowiązków...

d3i6mqa
d3i6mqa

28.10. Warszawa (PAP) - Komisja Nadzoru Finansowego ukarała Techmex wykluczeniem z obrotu na rynku regulowanym na okres 12 miesięcy z powodu niewykonywania przez spółkę obowiązków informacyjnych - poinformowała KNF w komunikacie.

Techmex, będący spółką w upadłości, nie opublikował raportów kwartalnych za czwarty kwartał 2009 roku i za pierwszy kwartał 2010 roku, raportu za pierwsze półrocze 2010 roku oraz raportu rocznego za 2009 rok.

KNF nałożyła też na Techmex karę pieniężną w wysokości 50 tys. za nieprzekazanie do publicznej wiadomości informacji poufnej o złożeniu przez syndyka masy upadłościowej zawiadomienia o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa i powiadomieniu Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w związku z brakiem prawdziwości i rzetelności danych finansowych zawartych w sprawozdaniach finansowych opublikowanych przez spółkę przed ogłoszeniem jej upadłości, polegającym w szczególności na kilkukrotnym zawyżeniu wyniku finansowego wskazanego w sprawozdaniu finansowym sporządzonym przez zarząd spółki na dzień 30 września 2009 r.

Decyzja Komisji podjęta w pierwszej instancji nie jest ostateczna - spółce przysługuje prawo do złożenia do KNF, w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji, wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy.

d3i6mqa

"W przypadku złożenia przez spółkę wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, KNF weźmie pod uwagę m.in. ewentualną poprawę w wykonywaniu przez spółkę obowiązków informacyjnych. Gdyby w drugiej instancji decyzja została utrzymana, stałaby się ona ostateczna w dniu doręczenia spółce decyzji Komisji podjętej w drugiej instancji. Z kolei w przypadku niezłożenia przez spółkę wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, decyzja KNF wydana w pierwszej instancji stałaby się ostateczna po upływie 14 dni od dnia jej doręczenia spółce" - napisano w komunikacie KNF. (PAP)

pr/ jtt/

d3i6mqa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i6mqa