Trwa ładowanie...
d25rjbc
22-10-2015 14:55

KNF wszczęła postępowanie ws. niezłożenia raportów przez Alterco

Warszawa, 22.10.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wszczęła postępowanie administracyjne w przedmiocie nałożenia kar administracyjnych na spółkę Alterco w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem obowiązków informacyjnych związanych z przekazaniem KNF i do publicznej wiadomości raportów okresowych, podała Komisja.

d25rjbc

KNF podkreśla, że obowiązki informacyjne związane z przekazywaniem raportów okresowych należą do podstawowych, a zarazem najważniejszych obowiązków emitentów. Raporty okresowe zawierające m.in. sprawozdania finansowe przedstawiają bowiem kompleksowy obraz emitenta i są kluczowym źródłem wiarygodnych danych na temat jego kondycji finansowej.

"Opublikowanie informacji o wszczęciu postępowania administracyjnego wobec ww. spółki ma na celu również zwrócenie uwagi uczestników rynku kapitałowego na utrzymujący się przez dłuższy czas brak informacji o ich sytuacji finansowej" - czytamy również.

KNF przypomina, że stwierdzenie naruszenia przez spółkę publiczną art. 56 ustawy o ofercie, może skutkować nałożeniem na tę spółkę kary administracyjnej tj. m. in. wykluczeniem, na czas określony lub bezterminowo, akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym.

Alterco to wyspecjalizowany podmiot inwestycyjny działający na rynku nieruchomości. Spółka zadebiutowała na GPW w lutym 2005 r.

(ISBnews)

d25rjbc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25rjbc