Trwa ładowanie...
d3ulh70
08-03-2016 15:36

KNF wykluczyła akcje Cash Flow z obrotu giełdowego, nałożyła 250 tys. zł kary

Warszawa, 08.03.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wykluczyła akcje Cash Flow bezterminowo z obrotu giełdowego i nałożyła na spółkę karę w wysokości 250 tys. zł, podała Komisja.

d3ulh70

"Komisja jednogłośnie wykluczyła bezterminowo akcje Cash Flow SA z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie SA, co nastąpi po upływie 30 dni od dnia, w którym ww. decyzja KNF stanie się ostateczna1 oraz nałożyła na spółkę Cash Flow SA karę pieniężną w wysokości 250 tysięcy złotych" - czytamy w komunikacie.

Kara została nałożona w związku z nieprzekazaniem przez spółkę KNF, giełdzie i do publicznej wiadomości okresowych raportów finansowych poczynając od raportu za I poł. 2014 r.

"Do dnia wydania decyzji Cash Flow SA nie opublikowała raportu okresowego za I półrocze roku 2014, raportu okresowego za III kwartał roku 2014, raportu okresowego za IV kwartał roku 2014, raportu okresowego za rok 2014, raportu okresowego za I kwartał roku 2015, raportu okresowego za I półrocze roku 2015 oraz raportu okresowego za III kwartał roku 2015. Nie zapewniła więc powszechnego i równego dostępu do kompletnej i rzetelnej informacji, która jest czynnikiem o kluczowym znaczeniu z punktu widzenia prawidłowości działania mechanizmów rynkowych, co prowadziło do naruszenia reguł uczciwego obrotu, jak i do podważenia zaufania inwestorów do rynku oraz notowanych w jego obrębie instrumentów" - czytamy dalej.
Jako przyczynę braku przekazania raportów okresowych za I półrocze 2014 r. i III kwartał 2014 r. Cash Flow SA wskazywała przywłaszczenie dokumentacji finansowo-księgowej przez byłych członków zarządu i rady nadzorczej. Podawała także, że publikacja raportu za III kwartał 2014 r. będzie możliwa po sporządzeniu raportu za I półrocze 2014 r. Następnie wyjaśniała, że nie ma możliwości przekazania raportów okresowych z uwagi na brak środków pieniężnych oraz zasobów ludzkich spowodowane toczącym się postępowaniem egzekucyjnym i postępowaniem o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Spółka wskazywała, że wdroży procedurę odtworzenia utraconej dokumentacji i prowadzi rozmowy z kilkoma inwestorami, aby pozyskać od nich środki pieniężne w celu sporządzenia i opublikowania raportów okresowych.

"Okoliczności przytaczane przez Cash Flow S.A. nie zwalniały jej z wykonywania obowiązków informacyjnych oraz z odpowiedzialności za naruszenia w zakresie raportowania" - wskazała jednak Komisja.

(ISBnews)

d3ulh70
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ulh70