Trwa ładowanie...
dcske5l
dcske5l

KNF: Wyniki europejskiego AQR i stress testu banków będą opublikowane 26 X

Warszawa, 10.10.2014 (ISBnews) - Europejski Bank Centralny (EBC) i Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) opublikują wyniki przeglądu jakości aktywów (AQR) oraz testów warunków skrajnych europejskich banków 26 października 2014 r. o godz. 12:00 czasu polskiego, poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).
Share
dcske5l

"W tym samym czasie zakładane jest również podanie przez KNF wyników przeglądu jakości aktywów przeprowadzonego zgodnie z metodyką EBC oraz wyników stress testów 15 banków z Polski reprezentujących około 79% aktywów polskiego sektora banków komercyjnych oraz około 72% aktywów polskiego sektora bankowego" - czytamy w komunikacie KNF.

Pod koniec września zastępca przewodniczącego KNF Wojciech Kwaśniak poinformował, że Komisja po zakończeniu stress-testów banków europejskich oraz wynikach banków działających w Polsce po trzech kwartałach tego roku przedstawi rekomendację w zakresie polityki dywidendy dotyczącej zysków za 2014 rok. Z jego słów wynikało, że dobre banki, podobnie jak w tym roku, będą mogły wypłacić dywidendę.

Z danych KNF wynika, że zysk netto sektora bankowego wraz z oddziałami zagranicznymi wyniósł 11.701,84 mln zł w okresie styczeń-sierpień 2014 r. i był o 9,5% wyższy w porównaniu z wynikiem sprzed roku.

(ISBnews)

dcske5l

Podziel się opinią

Share
dcske5l
dcske5l