Trwa ładowanie...
d4l9qr2

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Indata Software, oferta akcji jeszcze w marcu

Warszawa, 04.03.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła dziś prospekt emisyjny Indata Software. Spółka planuje opublikować prospekt w najbliższych dniach i przeprowadzić ofertę publiczną w marcu tego roku, a środki z emisji zamierza przeznaczyć m.in. na kolejne działania akwizycyjne, rozwój sprzedaży eksportowej oraz rozszerzenie zasobów i kompetencji, poinformowała Indata.

Share
d4l9qr2

"Cieszymy się z zatwierdzenia naszego prospektu emisyjnego i planujemy niezwłocznie rozpocząć ofertę publiczną. Indata Software ma silne fundamenty, dobre perspektywy i strategię rozwoju. Przejście na główny rynek będzie kolejnym ważnym krokiem w historii spółki. Od 2012 roku należymy do segmentu NCLead, najbardziej płynnych spółek na NewConnect. Rozwijamy się bardzo dynamicznie, co potwierdziły m.in. wyniki grupy po czterech kwartałach 2014 roku. Działamy w bardzo perspektywicznym segmencie i mamy jasną ścieżkę rozwoju" - powiedział prezes Grzegorz Czapla, cytowany w komunikacie.

Rolę oferującego w procesie oferty publicznej pełni Dom Maklerski mBanku, doradcą finansowym jest mCorporte Finance, a doradcą prawnym kancelaria Daniłowicz Jurcewicz Biedecki i Wspólnicy.

Grupa po 12 miesiącach 2014 r. dzięki realizacji strategii, zakładającej rozwój portfolio produktowego i zwiększanie skali działalności m.in. poprzez akwizycje, zanotowała przychody na poziomie 57,9 mln zł wobec 17,4 mln zł rok wcześniej, co oznacza 232-proc. wzrost.

d4l9qr2

W 2014 r. grupa znacznie rozszerzyła portfel produktów dzięki akwizycjom czterech spółek (Infolan Sp. z o.o., Cohesiva Sp. z o.o., Positive Technology Sp. z o.o. oraz Indata Software Division 3 Sp. z o.o. S.K.A).

Zgodnie z wynikami pro forma za 2014 r. (zakładającymi, że grupa objęła kontrolę w 4 spółkach z dniem 1 stycznia 2014 r.) grupa zrealizowała blisko 104% założonej na 2014 r. prognozy pro forma przychodów oraz ponad 104% prognozy pro forma zysku netto. Na poziomie EBITDA i EBIT grupa zrealizowała prognozy pro forma odpowiednio w blisko 101% oraz blisko 99%.

Strategicznym celem rozwoju grupy Indata Software na lata 2015-2018 jest osiągnięcie pozycji, która umożliwi jej dalszy wzrost przychodów i rentowności dzięki rozwojowi produktów i zwiększaniu skali działalności. Działania te umożliwią uczestniczenie w największych projektach informatycznych w kraju, w tym również w projektach realizowanych dla podmiotów publicznych oraz prowadzenie efektywnej działalności za granicą.

(ISBnews)

d4l9qr2

Podziel się opinią

Share
d4l9qr2
d4l9qr2