Trwa ładowanie...
d4fv4ja
d4fv4ja

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Pekabex

Warszawa, 09.06.2015 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Pekabex, sporządzony w związku z planowaną publiczną ofertą akcji oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.
Share
d4fv4ja

?Planowana oferta będzie obejmować zarówno akcje nowej emisji, jak i sprzedaż części istniejących akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Szczegóły oferty zostaną zaprezentowane w dniu publikacji prospektu emisyjnego" - czytamy w komunikacie.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego pełni w procesie funkcję oferującego, globalnego koordynatora i prowadzącego księgę popytu, natomiast Dom Inwestycyjny Investors pełni rolę krajowego współmenadżera oferty.

W 2014 r. przychody grupy Pekabex wyniosły ponad 328 mln zł, wynik EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) sięgnął niemal 24 mln zł, a zysk netto prawie 16 mln zł.

d4fv4ja

Większościowym akcjonariuszem spółki jest Maciej Grabski, który pośrednio kontroluje ponad 64% akcji. Wśród pozostałych akcjonariuszy są m.in. menedżerowie Grupy Pekabex.

Grupa Pekabex jest wiodącym polskim producentem prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, które są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa, m.in. do budowy hal produkcyjnych i magazynowych, budynków biurowych, galerii handlowych, dworców, parkingów, mostów i wiaduktów, tuneli, a także w budownictwie mieszkaniowym. Pod względem mocy produkcyjnych oraz osiąganych przychodów, Grupa Pekabex jest liderem na krajowym rynku. Produkty grupy sprzedawane są głównie w Polsce, a także w Skandynawii i Niemczech. W Niemczech grupa prowadzi ponadto działalność usługową.

Grupa Pekabex systematycznie zwiększa moce produkcyjne, zarówno poprzez rozbudowę i modernizację posiadanych zakładów, jak i przejęcia. Obecnie posiada trzy fabryki zlokalizowane w Poznaniu, Bielsku-Białej i Gdańsku.

Poza działalnością produkcyjną, jako jeden z nielicznych podmiotów w branży, grupa Pekabex oferuje także usługi związane z kompleksową realizacją kontraktu m.in. doradztwem technicznym, projektowaniem i montażem elementów prefabrykowanych. Grupa oferuje klientom szeroki zakres usług uzupełniających, łącznie z oddaniem obiektów ?pod klucz".

(ISBnews)

d4fv4ja

Podziel się opinią

Share
d4fv4ja
d4fv4ja