Trwa ładowanie...
d35wwqu
02-12-2016 19:10

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny TXM

Warszawa, 02.12.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny TXM, sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, A1, A2, A3, A4, B, C, E oraz praw do akcji serii E, podała Komisja.

d35wwqu

"Funkcję oferującego pełni Dom Maklerski mBanku" - czytamy w komunikacie.

W maju br. zarząd TXM - spółki zależnej Redanu - złożył do KNF wniosek o wznowienie postępowania mającego na celu zatwierdzenie prospektu emisyjnego przygotowanego w związku z ofertą publiczną nowych akcji i dopuszczeniem istniejących akcji TXM do obrotu na rynku regulowanym. Pierwotny wniosek został złożony w dniu 28 września 2015 roku, natomiast postępowanie zostało zawieszone na wniosek TXM SA w dniu 31 grudnia 2015 r.

We wreśniu 2015 r. TXM złożył w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego dotyczącego oferty i dopuszczenia akcji TXM do obrotu na rynku regulowanym. Planowana wówczas wartość oferty to kilkadziesiąt milionów złotych - nie mniej niż 20 mln zł. Emisja miała być skierowana wyłącznie do nowych akcjonariuszy, a środki z niej spółka zamierzała przeznaczyć na rozwój sieci dyskontowej.

TXM S.A. (wcześniej Adesso) została zarejestrowana w Krakowie w 1989 r. Jest właścicielem sklepów dyskontowych TXM Textilmarket, które zlokalizowane są głównie w miastach do 50 tys. mieszkańców. Firma działa na terenie całego kraju, w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Spółka należy do grupy kapitałowej Redan S.A.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d35wwqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35wwqu