Trwa ładowanie...
d2adxu3

KNF: Zgłoszenia zainteresowanych restrukturyzacją SKOK Polska do 23 lutego

Warszawa, 09.02.2016 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Polska do 23 lutego, podał urząd.

Share
d2adxu3

?KNF podjęła jednogłośnie decyzję o umorzeniu postępowania w przedmiocie przejęcia Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo - Kredytowej Polska w Warszawie przez inną spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową, ze względu na wystąpienie przesłanki określonej w art. 74c ust. 3 ustawy o skok" - czytamy w komunikacie.

?Jednocześnie Komisja postanowiła o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie SKOK Polska na podstawie art. 74c ust. 4 i następne ustawy o skok, w celu zbadania możliwości przejęcia SKOK Polska przez bank" - czytamy dalej.

W związku z tym, kierując się potrzebą zapewnienia otwartości i konkurencyjności udziału w procesie restrukturyzacji SKOK Polska, KNF oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie restrukturyzacji SKOK Polska. Banki mogą zgłaszać zainteresowanie do KNF do dnia 23 lutego 2016 r. włącznie, podkreślono w komunikacie.

"Aby uzyskać informacje o sytuacji SKOK Polska, zainteresowane banki mogą zwracać się do zarządcy komisarycznego" - podsumowano.

(ISBnews)

d2adxu3

Podziel się opinią

Share
d2adxu3
d2adxu3