Trwa ładowanie...

Kochają ją wszystkie kobiety. Zobacz, jak powstaje zmywarka

Sprzęt, który kochają wszystkie kobiety i przez kobietę stworzony. O czym mowa? Oczywiście o zmywarce.

Kochają ją wszystkie kobiety. Zobacz, jak powstaje zmywarkaŹródło: WP.PL, fot: Michał Mandziak
d281041
d281041

Jej twórcą była Josephine Cochrane, amerykańska gospodyni domowa. Josephine po wyjściu za mąż zaczęła często udzielać się towarzysko. Po imprezach zostawał stosy naczyń do umycia. Niestety, w czasie mycia służba była dość nieuważna i wiele potłuczonych, porcelanowych naczyń lądowało w koszu na śmieci.

Cochrane zaczęła myśleć nad skonstruowaniem urządzenia zmywającego naczynia. Po śmierci męża zatrudniła George'a Buttersa do pomocy w gospodarstwie. Wspólnie z mechanikiem skonstruowała pierwszą zmywarkę do naczyń. Pomysł opatentowano w grudnia 1886 r.

Konstrukcja urządzeń była niemal identyczna ze współcześnie używanymi zmywarkami. Początkowo zmywarki były napędzane ręcznie, kolejne modele wyposażono w silnik parowy.

Wirtualna Polska podejrzała jak wygląda proces produkcyjny w największym tego typu zakładzie w Polsce. Blisko milion zmywarek produkuje rocznie fabryka Indesitu w Radomsku. Każdego dnia taśmę opuszcza ponad 4500 urządzeń. W wielkiej hali zatrudnienie znalazło kilkaset osób.

Tylko u nas zobaczysz, jak powstaje zmywarka.

d281041
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d281041

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj