Trwa ładowanie...
d2dae38
Gospodarka

Koleje Mazowieckie wyremontują 90 pociągów elektrycznych

Koleje Mazowieckie podpisały z ZNTK Mińsk Mazowiecki umowę na naprawę 90 pociągów elektrycznych - poinformowała rzeczniczka spółki Donata Nowakowska. Koszt inwestycji to ok. 51,2 mln zł.
Share
Koleje Mazowieckie wyremontują 90 pociągów elektrycznych
Źródło: Jupiterimages
d2dae38

Zamówienie ma zostać zrealizowane w latach 2010-2011. Przewoźnik zabiega o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Wśród tych 90 pociągów 36 zostanie wysłanych do napraw rewizyjnych, czyli przeglądów okresowych po przejechaniu danej liczby kilometrów. Pozostałe 54 spółka chce zmodernizować.

Po modernizacji pociągi będą miały m.in. nowe stojaki na rowery, system audio-wizualny, elektroniczne tablice czołowe i boczne, system głośników.

Jak poinformowała PAP Nowakowska, w zmodernizowanych pociągach mają zostać zamontowane "wandaloodporne" siedzenia i oświetlenie. - Jeśli chodzi o siedzenia, to tapicerka będzie wykonana ze znacznie odporniejszych materiałów niż obecnie. Oczywiście nie znaczy to, że będą niezniszczalne, zwłaszcza, że fantazja wandali nie zna granic, ale zepsucie ich będzie znacznie trudniejsze - wyjaśniła rzeczniczka. Oświetlenie będzie natomiast wmontowane w sufit.

Koleje Mazowieckie należą do samorządu województwa. To trzeci pod względem wielkości przewoźnik pasażerski w Polsce.

d2dae38

Podziel się opinią

Share
d2dae38
d2dae38