Trwa ładowanie...

Kolejna wielka kumulacja w Lotto. We wtorek do wygrania 35 mln zł

To już kolejna tak duża kumulacja w tym miesiącu - w sobotę 7 maja do wygrania było aż 60 mln zł, ale rekord pojedynczej wygranej nie został pobity, bo dobrze sześć liczb wytypowały trzy osoby.

Kolejna wielka kumulacja w Lotto. We wtorek do wygrania 35 mln złFot: Totalizator Sportowy
d3s5ilc
d3s5ilc

Po tym, gdy w sobotnim losowaniu Lotto nikomu nie udało się trafić "szóstki", pula we wtorek wynosi już 35 mln zł. To kolejna tak duża kumulacja w tym miesiącu - w sobotę 7 maja do wygrania było aż 60 mln zł, ale rekord pojedynczej wygranej nie został pobity, bo dobrze sześć liczb wytypowały trzy osoby.

Aby zagrać o najwyższą stawkę wystarczą 3 złote - tyle kosztuje pojedynczy zakład. Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną, większość graczy skreśla przynajmniej kilka zestawów liczb. Warto jednak pamiętać, że w przypadku wygranych o sumie przekraczającej 2280 zł częścią pieniędzy trzeba podzielić się ze skarbówką. Podatek od wygranych wynosi 10 proc.

Im większe miasto, tym większa liczba "szóstek" trafionych w losowaniach Lotto. Choć ta - wydawać by się mogło - zdroworozsądkowa zasada znajduje generalne potwierdzenie w statystykach Totalizatora Sportowego, nietrudno o przykłady małych miast, w których wygranych zdarzyło się więcej niż w innych, kilkukrotnie większych miastach.

Takim przykładem może być para Włocławek-Żywiec. W ostatnich 20 latach w obu miastach padło po 5 "szóstek" w Lotto z wygranymi o wysokości co najmniej miliona złotych, choć dzieli je przepaść pod względem wielkości populacji. We Włocławku mieszka 115 tys. osób, a w Żywcu nieco ponad 30 tysięcy.

d3s5ilc

- Grą w loterii rządzi wyłącznie rachunek prawdopodobieństwa - podkreśla w rozmowie z WP Jarosław Tomaszewski z Totalizatora Sportowego. I dodaje, że to jedyny czynnik decydujący o tym, że czasem zdarzają się miasta, w których mieszkańcy trafiają "szóstki" częściej niż gdzie indziej.

Na to, że poprawnie wytypowana "szóstka" statystycznie pada częściej w tej a nie w innej miejscowości, wpływ ma jednak nie tylko liczba jej mieszkańców, ale także kilka innych czynników. Duża liczba kolektur powoduje, że więcej osób zagra spontanicznie, z kolei większa zamożność ludzi przekłada się na większą liczbę zakładów, jakie podejmują. Nie można też zapominać o wahaniach sezonowych, np. podczas wyjazdów wakacyjnych wzrasta liczba zakładów w miejscowościach licznie odwiedzanych przez turystów.

d3s5ilc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s5ilc