Trwa ładowanie...
d1o9rl2

Kolejne dwa śmigłowce Sokół dla armii Filipin

Dwa kolejne śmigłowce Sokół, w wersji przeznaczonej do transportu żołnierzy, dostarczyła Siłom Powietrznym Filipin spółka PZL-Świdnik z grupy AgustaWestland.

Share
d1o9rl2

Wyprodukowane w Świdniku Sokoły zostały przetransportowane z lotniska Jasionka pod Rzeszowem do bazy lotniczej Clark k. Manili na pokładzie jednego z największych samolotów transportowych na świecie AN-124 Rusłan - podała w środę spółka w komunikacie prasowym.

PZL-Świdnik w 2010 r. zawarła umowę z filipińskimi Siłami Powietrznymi na sprzedaż ośmiu śmigłowców Sokół wraz z wyposażeniem naziemnym, częściami zamiennymi. Kontrakt obejmuje też usługi wsparcia oraz szkolenie pilotów oraz mechaników.

Dwa pierwsze śmigłowce Sokół zostały przekazane w lutym tego roku; ostatnie dwa mają zostać dostarczone na początku przyszłego roku.

d1o9rl2

- Ta dostawa jest bardzo ważnym osiągnięciem w ramach realizacji programu, zarówno dla PZL-Świdnik, jak i filipińskich Sił Powietrznych. Doskonałe możliwości Sokoła oraz różnorodność misji, w których może uczestniczyć, pozwolą wzmocnić zdolności operacyjne filipińskich Sił Powietrznych - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor zarządzający PZL-Świdnik Nicola Bianco.

PZL-Świdnik to jedyny polski wytwórca śmigłowców, zdolny do ich samodzielnego projektowania, produkcji i serwisowania. Fabryka powstała w 1951 r., od tego czasu wytworzyła ponad 7,5 tys. śmigłowców. W 2010 r. zakłady lotnicze w Świdniku zostały kupione przez międzynarodowy koncern AgustaWestland.

d1o9rl2

Podziel się opinią

Share
d1o9rl2
d1o9rl2