Trwa ładowanie...

Kolejne firmy pod lupą. KNF ma poważne zastrzeżenia

Uwaga, dwie spółki oferujące usługi finansowe trafiły na listę ostrzeżeń publicznych. Prowadzą działalność bez zezwolenia - ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego.

Kolejne firmy pod lupą. KNF ma poważne zastrzeżeniaŹródło: East News
dkl077e
dkl077e

W czwartek na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego trafiły dwa nowe podmioty. w czwartek, 30 listopada na liście ostrzeżeń publicznych KNF zostały umieszczone nowe podmioty: Kancelaria Finansowa AWB Sp. z o.o. z siedzibą w Kamionkach oraz Integral 2DJ Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

W pierwszym przypadku przyczyną wpisania na listę jest prowadzenie przez spółkę działalności polegającej na gromadzeniu pieniędzy w celu udzielania kredytów i pożyczek - bez zezwolenia.

Jak telefoniczni naciągacze załatwiają sobie bazy danych? Kupują je od pracowników banków

Na stronie internetowej firmy możemy przeczytać, że dzięki jej doradcom klienci dowiedzą się m.in. "jak bezpiecznie inwestować pieniądze" czy "jak uzyskać co najmniej 2 razy więcej niż na lokacie bankowej".
- Twoje pieniądze pracują, a Ty śpisz spokojnie. Służymy pomocą - zachęca spółka.

dkl077e

W drugim przypadku chodzi o obrót instrumentami finansowymi - również bez wymaganego pozwolenia.

Lista ostrzeżeń publicznych jest zbiorem podmiotów, w związku z działalnością których KNF przekazała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa lub przystąpiła do postępowania korzystając z uprawnień pokrzywdzonego.

- Wpis na listę ostrzeżeń publicznych KNF jest dokonywany na podstawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, co nie jest równoznaczne z jego faktycznym popełnieniem. O tym, czy w istocie do czynu zabronionego doszło, rozstrzygają w ramach właściwej procedury inne organy państwa - informuje KNF.

Lista ostrzeżeń dostępna jest na stronie internetowej KNF.

dkl077e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkl077e