Trwa ładowanie...
d2dfed1
obóz
25-07-2006 20:55

Kolejne infolinie w sprawie włoskich "obozów pracy"

Krakowska Prokuratura, która wspólnie w
Prokuraturą w Bari prowadzi śledztwo w sprawie niewolniczej pracy
Polaków we Włoszech, wprowadziła specjalną infolinię. Wcześniej na
podobny krok zdecydowała się małopolska policja.

d2dfed1
d2dfed1

_ Pod numerem telefonu _ *(012) 619-61-37 * _ w godzinach urzędowania (7.45-15.45) czekamy na sygnały od poszkodowanych, którzy mogą się drogą telefoniczną zgłosić do nas _ - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie, Bogusława Marcinkowska.

Z kolei policja czeka na sygnały w sprawie włoskich "obozów pracy" pod numerem (012) 615-22-22.

Śledztwo w sprawie zmuszania Polaków do niewolniczej pracy we Włoszech prowadzą prokuratura krakowska i prokuratura w Bari. W obu krajach zatrzymano w sumie do tej pory 37 osób. Większość z zatrzymanych w Polsce ok. 20 osób została aresztowana na trzy miesiące. Są to głównie ludzie, którzy werbowali chętnych do pracy we Włoszech i odpowiadali za ich transport.

113 Polaków pracujących na plantacjach we Włoszech zostało uwolnionych przed tygodniem w okolicach Bari i Foggi. Według szacunków policji, ofiarami niewolniczej pracy we Włoszech może być nawet ponad 1000 Polaków.

Polacy pracowali na włoskich plantacjach po 15 godzin na dobę, zarabiając od 2 do 5 euro za godzinę, z czego część musieli oddawać jako haracz. Dostawali tylko chleb i wodę, spali na gołej ziemi w ruinach budynków gospodarczych lub namiotach. Nie mieli dostępu do bieżącej wody. Z ustaleń prokuratury wynika, że przestępczy proceder trwał od 2002 roku.

d2dfed1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dfed1