WP

Kolejne problemy firmy związanej z FlixBusem. Znów sprzedano bilety na nieistniejące kursy

Kilkanaście osób utknęło w Nowy Rok na dworcu, czekając na autobus z Krakowa do Lublina. Kupili bilety na kurs, którego tego dnia nie było. To kolejna taka wpadka przewoźnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Autobus z Krakowa nie przyjechał
Autobus z Krakowa nie przyjechał (East News, Fot: Albin Marciniak/East News)
WP

O tym, że poranne i popołudniowe kursy na trasie Lublin - Kraków nie są obsługiwane, pasażerowie dowiedzieli się już na dworcu. Z biletami w rękach.

"Kilkanaście osób nie miało możliwości powrotu z Krakowa, gdyż BP Tour w kooperacji z FlixBusem nie raczyli powiadomić pasażerów o tym, że kursy są odwołane. Bilety kupiliśmy już dwa miesiące wcześniej. W przeszłości mieliśmy już podobną sytuację, jednak wtedy skontaktowano się z nami informując, że autobus nie odjedzie. Mieliśmy więc czas na zmianę swoich planów. Tym razem nikt nie raczył przekazać pasażerom, że kurs jest odwołany. Ludzie koczowali na dworcu zastanawiając się, w jaki sposób dotrzeć do Lublina" - cytuje swoją czytelniczkę portal lublin112.pl

WP

Odwołane kursy miała realizować lubelska firma BP Tour, partner Flix Busa. Na stronie BP Tour można co prawda przeczytać, że trzy kursy do Krakowa, realizowane w dni powszednie, nie będą kursować w Nowy Rok, ale na internetowej stronie Flix Busa takiej informacji nie było. Bilety na nieistniejące kursy były w sprzedaży.

Do podobnej sytuacji doszło w święta Bożego Narodzenia, kiedy to Flix Bus miał sprzedać bilety na nawet 40 kursów odwołanych przez BP Tour.

- Potwierdzamy, że w czasie świątecznym nie odbyło się 30 kursów firmy BP Tour, a 13 nie odbędzie się w okresie noworocznym (31.12-01.01). Nie są to jednak autobusy FlixBusa, a firmy BP Tour. Obie firmy łączy umowa agencyjna, na podstawie której BP Tour korzysta z systemu sprzedaży FlixBus, udostępniając na niej do 20 miejsc na swoje wybrane połączenia. Autobusy nie są obrandowane w barwy FlixBusa, a kursy nie odbywają się na naszych zezwoleniach - czytamy w skierowanym do money.pl piśmie.

Jak pisze lublin112.pl, firma BP Tour tłumaczy, że przekazuje Flix Busowi wszystkie dane na temat swoich rozkładów jazdy.

WP
Polub WP Finanse
WP
WP