Kolejny atak na opór
Ważnym sygnałem utrzymywania się na indeksie WIG20 pro-wzrostowych nastrojów było z pewnością ewidentne respektowanie w ostatnim okresie lokalnej strefy wsparcia Fibonacciego: 2427 – 2431 pkt. Skoro po dość spektakularnym uderzeniu popytu nie doszło nawet do przełamania tak blisko usytuowanego wsparcia, to z pewnością wariant kontynuacji wzrostów jawił się jako ten najbardziej prawdopodobny.
Ważnym sygnałem utrzymywania się na indeksie WIG20 pro-wzrostowych nastrojów było z pewnością ewidentne respektowanie w ostatnim okresie lokalnej strefy wsparcia Fibonacciego: 2427 - 2431 pkt. Skoro po dość spektakularnym uderzeniu popytu nie doszło nawet do przełamania tak blisko usytuowanego wsparcia, to z pewnością wariant kontynuacji wzrostów jawił się jako ten najbardziej prawdopodobny.
W trakcie wczorajszej batalii obóz byków rzeczywiście zdołał ponownie zaakcentować swoją obecność na rynku. W efekcie, po kilku dniach odpoczynku, indeks po raz kolejny zameldował się w przedziale Fibonacciego: 2462 – 2469 pkt. Pomimo krótkotrwałego naruszenia węzła, bykom nie udało się ostatecznie sforsować tej przeszkody. Trudno jednak tutaj mówić o jakimś wielkim rozczarowaniu. Na tle wiodących parkietów Eurolandu warszawski rynek wykazywał się bowiem zdecydowanie większą aktywnością, choć z pewnością zabrakło wczoraj tej przysłowiowej kropki nad „i” w postaci zanegowania istotnego oporu technicznego.
Tak jak nadmieniałem w poprzednich opracowaniach, następstwem udanej próby przełamania strefy: 2462 – 2469 pkt. powinien być test poziomu cenowego 2505 pkt., wytyczonego na bazie poprzedniego, czerwcowego szczytu. W moim odczuciu byłby to wówczas scenariusz bazowy.
O negatywnym wskazaniu moglibyśmy natomiast mówić w momencie przełamania lokalnej zapory popytowej: 2426 – 2430 pkt. Uważam, że zanegowanie wymienionego węzła – w powiązaniu z wczorajszym, jedynie krótkotrwałym naruszeniem bazowego oporu: 2462 – 2469 pkt. – wskazywałoby na powolne wyczerpywanie się potencjału wzrostowego rynku. Na razie jednak jest to scenariusz alternatywny, bowiem jak do tej pory działania inicjowane przez podaż cechują się niewielką skutecznością.
[ Zobacz pełną analizę
]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33681/biuletyn_poranny_20140827.pdf )
Paweł Danielewicz
DM BZ WBK
| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |