Trwa ładowanie...

Kolejny lek jest wycofywany z rynku. Chodzi o dwie partie preparatu dla chorych na nowotwór

Główny Inspektor Farmaceutyczny ogłosił decyzję o wycofaniu z obrotu dwóch partii preparatu Desinobon, który jest stosowany w przypadku pacjentów cierpiących na nowotwór. Powodem tej decyzji jest zanieczyszczenie innym lekiem.

Kolejny lek jest wycofywany z rynku. Chodzi o dwie partie preparatu dla chorych na nowotwórŹródło: 123RF.COM
d48gwig
d48gwig

O problemach z dwoma partiami leku o nazwie Desinobon poinformował podmiot odpowiedzialny, czyli Alvogen IPCo S.a.r.l.

Okazało się, że doszło do zanieczyszczenia iopamidolem, czyli lekiem stosowanym w przypadku zaburzeń serca, mózgowych, naczyń krwionośnych i układu nerwowego.

Wideo: leki, które zabijają nasze libido

Informacja wpłynęła do GIF w środę i jeszcze tego samego dnia została wydana decyzja o wycofaniu z rynku obu zakwestionowanych partii leku.

Chodzi o dwie serie:

  • PP0213, z datą ważności do 31 stycznia 2019 roku
  • PP0935, z datą ważności do 30 czerwca 2019 roku
d48gwig

Desinobon jest stosowany m.in. do zapobiegania złamaniom u dorosłych pacjentów z przerzutami nowotworowymi do kości, a także w celu zmniejszenia stężenia wapnia we krwi dorosłych pacjentów w przypadkach, kiedy stężenie to jest zwiększone z powodu obecności nowotworu.

To już trzecia decyzja GIF o wycofaniu niektórych partii leków z rynku w tym tygodniu. W poniedziałek GIF interweniował w przypadku preparatu Fayton, a we wtorek zapadła decyzja o wycofaniu niektórych partii Pediprofenu - leku przeciwbólowego dla dzieci.

d48gwig
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48gwig