Trwa ładowanie...
d2u39gi

Kolejny świetny dzień na GPW, złoty coraz mocniejszy

Warszawska giełda odnotowała już czwarty kolejny dzień wzrostowy. W ciągu ostatnich pięciu dni wzrosła o ponad 8 proc. We wtorek WIG20 wzrósł o 2,25 proc!. Uspokajają się emocje wokół Hiszpanii. Pomógł także Fitch. Polska waluta umacnia się wobec euro.
Share
Kolejny świetny dzień na GPW, złoty coraz mocniejszy
Źródło: sxc.hu, Fot: guitargoa
d2u39gi

Zdaniem analityków, obecne dość dobre nastroje panujące na zachodnich rynkach akcyjnych, co przekłada się również na sytucację w naszym kraju są pokłosiem wiary inwestorów w pomoc dla Hiszpanii.

Jak twierdzi Marek Nienałtowski z Domu Kredytowego Notus, część inwestorów wierzy, że sobotnia zgoda ministrów finansów Eurolandu na pożyczenie Hiszpanii do 100 miliardów euro na dokapitalizowanie krajowego sektora bankowego będzie pomocna w ograniczeniu skali kryzysu zadłużenia z jakim boryka się strefa euro.

Swoją cegiełkę do budowy pozytywnego sentymentu dołożył również Fitch. Agencja, która jeszcze w zeszłym tygodniu zdecydowała o obniżeniu długoterminowego ratingu Hiszpanii aż o 3 poziomy teraz twierdzi, że powyższy pakiet ratunkowy może pomóc w ustabilizowaniu ratingów Hiszpanii na ich obecnych poziomach.

d2u39gi

Na zakończenie dzisiejszej sesji mWIG40 wzrósł o 0,75 proc., sWIG80 o 0,54 proc., a WIG o 1,73 proc.

Pozytywne nastroje przekładają się również na rynek walutowy. Inwestorzy wracają do krajów wschodzących, a złoty zyskuje do euro.

- Od godzin nocnych, złoty umacnia się do euro dzięki poprawie sentymentu na rynku walutowym. Najbliższym wsparciem jest kurs 4,28 PLN - twierdzi Radosław Wierzbicki z Noble Securities.

d2u39gi

Podziel się opinią

Share
d2u39gi
d2u39gi