Trwa ładowanie...
d14f8al
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Komentarz po sesji

Inwestorzy wstrzymywali się dzisiaj z handlem. Niewielkie obroty świadczą o braku zaangażowania dużego kapitału, który wstrzymuje się z decyzjami przed dzisiejszym głosowaniem amerykańskiej Izby Reprezentantów nad planem ratunkowym.
Share
d14f8al

PLAN OK. ALE CO DALEJ?

Inwestorzy wstrzymywali się dzisiaj z handlem. Niewielkie obroty świadczą o braku zaangażowania dużego kapitału, który wstrzymuje się z decyzjami przed dzisiejszym głosowaniem amerykańskiej Izby Reprezentantów nad planem ratunkowym. Ostatecznie WIG20 zakończył dzień na poziomie 2352 pkt, spadek o –0,71%, obroty wyniosły ok. 750 mln PLN.

Rosnące ceny miedzi nie wsparły kursu KGHM, spadł o 6,63%, 45,75 PLN. Silniejszy był Bioton wzrost o 4,55%, 0,46 PLN i AGORA +6,29%, 29,07 PLN.

d14f8al

Na rynek dotarły miesięczne dane z amerykańskiego rynku pracy, które zgodnie z ostatnią tendencją okazały się fatalne. Zatrudnienie spadło o 159 tyś. (prognoza 90 tyś). Dane kolejny raz potwierdziły obawy rynku o to czy plan Paulsona zdoła zapobiec mocnej recesji w USA. Panuje duża niepewność, sesje wzrostu przeplatają się z falami strachu i wyprzedaży.

W najbliższym czasie kluczowa dla rynku będzie reakcja na oficjalne zatwierdzenie planu ratowania banków w USA. Realizacja tego planu w połączeniu z rosnącymi oczekiwaniami na obniżki stóp procentowych w USA i Europie mogą krótkoterminowo wspomóc popyt. Myślę, że w dłuższym terminie potencjalne większe odbicie rynku będzie wykorzystane do dystrybucji akcji.

Marcin Skupień
DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d14f8al

Podziel się opinią

Share
d14f8al
d14f8al