Trwa ładowanie...
d4kejyk

Komorowski: ludzie biznesu tworzą polskie szanse (krótka)

Dzisiejsi ludzie polskiego biznesu operują na rynkach globalnych, tworzą polski kapitał i polskie szanse - powiedział w sobotę prezydent Bronisław Komorowski podczas sobotniej gali Business Centre Club w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

Share
d4kejyk

Podczas dorocznej gali przyznano tytuły Liderów Polskiego Biznesu. Prezydent Komorowski otrzymał nagrodę specjalną za - jak uzasadniono - "aktywne działania na rzecz rozwoju i stabilności naszego kraju, politykę porozumienia i zrozumienia sprzyjającą rozwojowi polskiej gospodarki i polskich przedsiębiorstw".

"Traktuję to wyróżnienie jako formę docenienia mojej dotychczasowej drogi, ale również jako swoiste zobowiązanie na przyszłość" - mówił prezydent. Dodał, że skierowane pod jego adresem "miłe oceny są cząstką wspólnego ocenienia 25-lecia wolnej Polski; fragmentem wdzięczności za to, co udało się osiągnąć wspólnym wysiłkiem".

Nagrody specjalne BCC przyznawane są od 1992 r. dla wybitnych osobistości spoza środowiska biznesu za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. W zeszłym roku otrzymali ją prezes PAN prof. Michał Kleiber oraz ówczesny przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy.

d4kejyk

Podziel się opinią

Share
d4kejyk
d4kejyk