Trwa ładowanie...
d2d80lz
d2d80lz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Komorowski: potrzeba lojalności między państwem i przedsiębiorcami

Polska przedsiębiorczość potrzebuje konsekwentnej budowy wzajemnej lojalności między państwem a przedsiębiorcami - powiedział w poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski, który w poniedziałek wziął udział w gali wręczenia nagród Konfederacji Lewiatan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2d80lz

"To stałe wyzwanie, jak promować polską przedsiębiorczość i budować akceptację społeczną dla przedsiębiorczości w naszym kraju. Myślę, że z jednej strony przemawiają do wyobraźni wielu osób sukcesy ekonomiczne kraju, poprawiające się wszystkie parametry ekonomiczne, ale z drugiej strony, pewnie do każdego człowieka przemawia w stopniu najwyższym to, że budzi się i budowana jest konsekwentnie świadomość, że między przedsiębiorczością a pracą, miejscem pracy, jest bezpośrednia łączność" - powiedział prezydent.

Zgromadzonym na gali przedsiębiorcom podziękował za ich osiągnięcia w walce o rynki, w budowie nowych firm oraz za rosnącą liczbę miejsc pracy.

"Niewątpliwie tym, co jest absolutnie niezbędne, to uzbrajanie polskiej gospodarki, a więc także polskiej przedsiębiorczości, w zdolność do konkurowania ze światem gospodarczym - europejskim i pozaeuropejskim. Niewątpliwie jednym z głównych narzędzi jest postawienie na innowacyjność" - podkreślił.

d2d80lz

Jak ocenił, narzędziem wzmacniającym szanse na skuteczne konkurowanie polskiej gospodarki nie tylko tańszym rynkiem pracy, ale też zdolnościami technologicznymi i umiejętnością stosowania nowoczesnych rozwiązań, będzie zgłoszony przez niego do laski marszałkowskiej projekt ustawy o innowacyjności. Projekt ten zawiera m.in. propozycję ulgi podatkowej na badania i rozwój.

Komorowski podkreślił też znaczenie konsekwentnej budowy "wzajemnej lojalności między państwem a przedsiębiorcami". "Stawiam bardzo zdecydowanie na przeprowadzenie zasady, aby wszystkie niejasności w prawie były rozstrzygane na korzyść podatnika, a nie urzędnika. I to (...) powinno wyznaczać wspólny kierunek działania na przyszłość" - powiedział.

Wcześniej w poniedziałek prezydent zapowiedział, że chce referendum m.in. w sprawie zmian w systemie podatkowym. Pytanie miałoby dotyczyć wprowadzenia zasady "rozstrzygnięcia wątpliwości prawnych na korzyść obywatela". Daje to szansę obywatelowi na mocniejszą pozycję w relacjach z państwem - uważa prezydent.(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

d2d80lz

Podziel się opinią

Share

d2d80lz

d2d80lz