Trwa ładowanie...
d42ce0p

Komorowski: przedsiębiorczość jest gwarancją rozwoju gospodarczego

Nie ma wolności bez przedsiębiorczości, która jest gwarantem rozwoju gospodarczego - mówił prezydent Bronisław Komorowski w czwartek podczas spotkania z okazji 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej.

Share
d42ce0p

Prezydent podczas swojego wystąpienia wskazywał, że przypadającą w tym roku rocznicę działalności KIG można odnieść do 25 lat wolności w Polsce.

Jak mówił, polska wolność to także wolność gospodarcza i wolność w zakresie "rządzenia się samemu w wymiarze politycznym, w wymiarze zarządzania obszarami Polski w wyniku reformy samorządowej, ale także wolność wyrażająca się w zarządzaniu sprawami istotnymi dla poszczególnych środowisk".

Wspominając przemiany 1989 roku, Komorowski mówił: "Walcząc o wolność mówiliśmy, że nie ma wolności bez solidarności; wtedy chodziło o konkretną Solidarność - związek zawodowy; dziś możemy jednak powtórzyć: nie ma wolności bez solidarności - myśląc bardziej o solidarności ogólnonarodowej, solidarności społecznej i solidarności europejskiej".

d42ce0p

Na uroczystości z okazji 25-lecia KIG, poza przedstawicielami biznesu, zostali zaproszeni m.in. wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, premier Węgier Viktor Orban, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka, a także byli prezydenci Lech Wałęsa oraz Aleksander Kwaśniewski.

Krajowa Izba Gospodarcza skupia ponad 150 organizacji biznesowych, w tym regionalne izby gospodarcze. Powstała w 1990 r. Jest członkiem Eurochambres, czyli Stowarzyszenia Europejskich Izb Przemysłowo-Handlowych i Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu. KIG ma też podpisane umowy o współpracy z większością narodowych izb gospodarczych na świecie. Od 2008 r. wiceprezesem Eurochambres jest prezes KiG Andrzej Arendarski.(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

d42ce0p

Podziel się opinią

Share
d42ce0p
d42ce0p