Trwa ładowanie...
dlmnu3x

Kończy się budowa sieci gazowej z Brodnicy do Iławy

Budowa sieci gazowej Brodnica - Nowe Miasto Lubawskie - Iława długości ok. 90 km wraz towarzyszącą infrastrukturą i gazyfikacją gmin zostanie zrealizowana do końca roku. Inwestycja będzie kosztować 81,2 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 23,5 mln zł.
Share
dlmnu3x

"Inwestycja jest realizowana przez Oddział Polskiej Spółki Gazowej w województwie kujawsko-pomorskim (powiat brodnicki) i warmińsko-mazurskim (powiaty nowomiejski i iławski). Część projektu została już zrealizowana, a część zostanie zakończona w grudniu 2015 r. - poinformował w środę dziennikarzy dyrektor Zakładu PSG w Bydgoszczy Mariusz Mirek.

Trwa budowa gazociągów wysokiego ciśnienia: z Brodnicy do Nowego Miasta Lubawskiego długości 37 km wraz ze stacją gazową redukcyjno-pomiarową w Kurzętniku oraz z Nowego Miasta Lubawskiego do Iławy długości 30,5 km wraz ze stacją gazową redukcyjno-pomiarową miejscowości Dziarny.

W październiku zakończono budowę gazociągu średniego ciśnienia w Nowym Mieście Lubawskim i Kurzętniku długości 14,3 km wraz z przyłączami, a w czerwcu zakończono rozbudowę sieci średniego ciśnienia z Iławy do miejscowości Dziarny długości.

dlmnu3x

Kierownik projektu budowy sieci gazowej Piotr Czerniejewski podkreślił, że celem inwestycji jest zapewnienie bezpieczeństwa i ciągłości dostaw gazu oraz zwiększenia liczby odbiorców. Część z gmin na terenach objętych była zgazyfikowana, ale nowa sieć zapewni możliwość dostaw również z innego systemu dystrybucji gazu w kraju.

Dotychczas, dzięki inwestycji, z gazu korzysta 280 gospodarstw domowych w Iławie, Lubawie, Olsztynku i Lubawie w woj. warmińsko-mazurskim. Do końca roku ma zostać łącznie podłączonych ponad 2,5 tys. odbiorców.

Polska Spółka Gazownictwa jest największym operatorem dystrybucji gazu w kraju, obejmując 97 proc. rynku. Firma ma sześć oddziałów w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Tarnowie i Zabrzu; zatrudnia ponad 10 tys. osób.

dlmnu3x

Podziel się opinią

Share
dlmnu3x
dlmnu3x