Trwa ładowanie...
d10mual
d10mual

Konferencja Pracodawców RP nt. młodych firm wysokich technologii 4 listopada

Warszawa, 23.10.2014 (ISBnews) - "Dlaczego warto wspierać młode ambitne przedsiębiorstwa wysokich technologii?" - to temat debaty w ramach konferencji prezentującej nowy projekt Pracodawców RP pt. "MAPIT. Planowanie strategii wzrostu młodych ambitnych przedsiębiorstw wysokich technologii". Debata odbędzie się 4 listopada o godz. 10:00 w siedzibie Pracodawców RP przy ul. Brukselskiej 7 w Warszawie. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym wydarzenia.
Share
d10mual

Uczestnicy dyskusji będą wymieniać się wiedzą, doświadczeniem oraz opiniami m.in. o tym: Jak mikroprzedsiębiorstwa wysokich technologii powinny być wspierane? Jakie są luki w systemowym wsparciu młodych mikroprzedsiębiorców z branż wysokich technologii? Czego brakuje polskim mikroprzedsiębiorcom, aby ze skali krajowej przedostać się na rynek globalny? Komercjalizować czy zostawić w szufladzie - jakie są możliwości współpracy nauki i biznesu?

Projekt MAPIT skierowany jest do Młodych Ambitnych Przedsiębiorstw - mikroprzedsiębiorstw, startupów - działających w obszarach wysokich technologii, w 9 branżach:

1. produkcja podstawowych substancji farmaceutycznych oraz leków i pozostałych wyrobów farmaceutycznych

d10mual

2. produkcja komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych

3. produkcja statków powietrznych, statków kosmicznych i podobnych maszyn

4. działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo, programów telewizyjnych, nagrań dźwiękowych i muzycznych

5. nadawanie programów ogólnodostępnych i abonamentowych

d10mual

6. telekomunikacja

7. działalność związana z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność powiązana

8. działalność usługowa w zakresie informacji

9. badania naukowe i rozwojowe

d10mual

Stu właścicieli, managerów, osób mających realny wpływ na wprowadzana zmianę, z 50 polskich mikroprzedsiębiorstw, działających w branży hi-tech, którzy dotychczas prowadzili swój biznes intuicyjnie, dzięki udziałowi w programie będą mogli we współpracy z ekspertami poznać metody i narzędzia pozwalające efektywniej rozwinąć i zarządzać firmą oraz jej wzrostem. Wypracowany w wyniku programu standard wsparcia dla mikroprzedsiębiorstw wchodzących w fazę wzrostu opublikowany zostanie oraz rozpowszechniony w instytucjach wsparcia biznesu oraz ośrodkach naukowych.

Do bezpłatnego udziału w programie firmy mogą zgłaszać się poprzez stronę mapit.pl. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

(ISBnews)

d10mual

Podziel się opinią

Share
d10mual
d10mual