Trwa ładowanie...

Koniec Almy w internecie. "Dziękujemy za lata współpracy i zaufanie"

Sklep internetowy Alma24.pl kończy działalność. Na Facebooku e-sklep należący do sieci delikatesów już pożegnał się z klientami. Przypominamy, spółce Alma Market grozi upadłość.

Koniec Almy w internecie. "Dziękujemy za lata współpracy i zaufanie"Fot: Eastnews/Beata Zawrzel
d27061t
d27061t

Na stronie internetowej e-sklepu widnieje informacja, że 27 października internetowy sklep Alma24.pl kończy działalność. Podobną informację spółka zamieściła na swoim profilu na Facebooku.

www.alma24.pl

d27061t

Oznacza to, że klienci nie mogą zamówić już towarów w sklepie Almy. Podobnie wygląda sytuacja w modelu robienia zakupów click&collet - odbierania zamówionych przez internet zakupów w sklepie stacjonarnym. Alma24.pl wskazuje mieszkańcom Warszawy, że mogą udać się po nie jedynie na Bemowo, na ul. Wrocławskiej. Jednak kilka dni temu placówka ta przestała funkcjonować - zniknęła z mapy sklepów na oficjalnej stronie Alma Marketu. Wcześniej głównym punktem odbioru zakupów z E-sklepu był ten przy ul. Jutrzenki - piszą wiadomoscihandlowe.pl.

Jako pierwsi napisaliśmy o kłopotach Almy. Restrukturyzacja, brak produktów od znanych producentów, nieuregulowane płatności z częścią dostawców. A pracownicy mają tak ustawiać produkty, by półki nie wyglądały na puste - pisał nasz dziennikarz Sebastian Ogórek.

Alma Market planuje także zwolnienia grupowe. Nawet 1321 pracowników może stracić zatrudnienie.Przyczyną zwolnień jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności - tłumaczy spółka.

Zarząd Alma Market złożył do Sądu Rejonowego w Krakowie wniosek o ogłoszenie upadłości, która obejmuje likwidację majątku. Jednocześnie spółka podtrzymuje złożony wcześniej wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

d27061t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27061t