Trwa ładowanie...
d4afcse
08-10-2012 09:02

Koniec tygodnia w dobrych nastrojach

Pod koniec tygodnia na warszawski parkiet wróciły wzrosty. Początek dnia był lekko plusowy i dopiero późniejsze godziny przyniosły wyraźną przewagę strony popytowej. Inwestorzy z WGPW kierowali się wyraźną poprawą nastrojów na rynkach.

d4afcse
d4afcse

Tym razem apetyt na ryzyko widać było po rosnących cenach akcji oraz obligacji zagrożonych państw strefy euro. Nie przeszkodził słaby odczyt o fabrycznych zamówieniach w Niemczech, który pokazał spadek w sierpniu o 1,3% (prognoza -0,5%). Widać, że gracze mają na razie różowe klapki na oczach. Pokazały to późniejsze wydarzenia. Wzrosty trwały systematycznie przez całą sesję, a tak naprawdę średni raport z amerykańskiego rynku pracy został odebrany bardzo pozytywnie i wyraźnie zwiększył ich skalę. Wg danych rządowych w USA we wrześniu przybyło 114 tys. miejsc pracy (tyle się spodziewano), ale zaskakująco, do 7,8% spadła stopa bezrobocia (prognoza 8,2%). To wystarczył żeby zakupy na giełdach akcji w Europie zostały zwiększone i tydzień parkiety Starego Kontynentu zakończyły w wyraźnym kolorze zielonym. WIG20 również wykazał się mocą i zamknął dzień zwyżką o 1,7% (2411 pkt), przy obrocie 527 mln PLN.

Indeks szerokiego rynku zakończył piątkowe zmagania wzrostem o blisko 1,6% przy obrotach na poziomie ledwie 421 mln zł. Mobilizacja kupujących w okolicach wsparcia wyznaczonego przez SK-15 przełożyła się na większe odbicie i w konsekwencji doprowadziła do pokonania ostatnich, lokalnych maksimów. Graficznym efektem sesyjnych manewrów jest biała świeca o pozytywnej wymowie, jednak mankamentem odbicia pozostaje znikoma aktywność rynkowa. Aktualnie, celem dla strony popytowej jest kontynuacja ruchu w kierunku górnego ograniczenia średnioterminowego kanału wzrostowego. O tym , czy taki scenariusz ma szanse powodzenia, może poinformować zachowanie szybkich oscylatorów, które testują własne opory; RSI linię trendu spadkowego a Composite Index własne średnie. Ostrzeżeniem dla byków powinno być trwałe przebicie połowy piątkowego korpusu, jednak poniżej dorobku kupujących broni szereg solidnych wsparć. Oscylator siły trendu niezmiennie podkreśla średnioterminową przewagę strony popytowej.

BM BPH

d4afcse
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4afcse