Trwa ładowanie...
d37jzxn
IAR
tajemnica bankowa

Koniec z tajemnicą bankową

To koniec tajemnicy bankowej. W Berlinie ministrowie finansów 50 państw podpisali umowę, która w założeniu ma pomóc w walce z oszustwami podatkowymi. W stolicy Niemiec trwa Światowe Forum Przejrzystości i Wymiany Informacji do Celów Podatkowych. Odbywa się ono pod auspicjami OECD i Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koniec z tajemnicą bankową
(fotolia.pl)
d37jzxn

Tajemnica bankowa, w tej swojej starej formie, jest przeżytkiem - stwierdził w wywiadzie dla "Bilda" Wolfgang Schaeuble, niemiecki minister finansów. Jak dodał, to rozwiązanie nie jest dostosowane do czasów, kiedy ludzie jednym kliknięciem myszki mogą przekazać pieniądze do wszystkich stron świata.

Podpisany dokument zakłada, że każdy kraj wskaże, która instytucja będzie odpowiedzialna za transfer danych podatkowych do innych państw sygnatariuszy. Kraje unijne doszły do porozumienia dwa tygodnie temu, pomimo oporu Luksemburga i Austrii, gdzie banki chciały utrzymania tajemnicy bankowej.

Wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej - z wyjątkiem Austrii - oświadczyły, że wdrożą umowę we września 2017 roku. Wiedeń, ze względów technicznych, zrobi to rok później.

d37jzxn

Podziel się opinią

Share
d37jzxn
d37jzxn