Trwa ładowanie...

Koniec z umowami śmieciowymi? "Solidarność" złoży projekty ustaw

"Solidarność" chce wnieść do Sejmu dwa projekty ustaw: w sprawie umów śmieciowych i sposobu naliczania składek do ZUS
Share
Koniec z umowami śmieciowymi? "Solidarność" złoży projekty ustaw
Źródło: Thinkstock
d1hmow6

"Solidarność" chce wnieść do Sejmu dwa projekty ustaw: w sprawie umów śmieciowych i sposobu naliczania składek do ZUS - ustaliła "Rzeczpospolita". - Pracodawcom nie będzie już zależało na umowach cywilnych - przewiduje rzecznik "Solidarności" Marek Lewandowski.

Gazeta dodaje, że związek zachęcił do tego sukces zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy emerytalnej. Udało się zgromadzić półtora miliona podpisów. Teraz chce wnieść do Sejmu własne projekty ustaw, być może za pośrednictwem jednego z klubów parlamentarnych, choć jeszcze nie ustalono którego.

Pierwszy projekt będzie dotyczył umów śmieciowych. - Chcemy zaproponować rozwiązania premiujące pracodawców zatrudniających na etaty. Na przykład wysokie odprawy dla zwalnianych przed terminem zatrudnionych na czas określony - mówi "Rzeczpospolitej" rzecznik "Solidarności" Marek Lewandowski.

Drugi projekt ma dotyczyć zmiany sposobu naliczania składek do ZUS. Związek chce, by płacili je wszyscy - także ci na umowach cywilnoprawnych. Ich wysokość ma być uzależniona od dochodu. - Mamy nadzieję, że gdy wszystkie umowy będą identycznie oskładkowane, pracodawcom nie będzie już zależało na umowach cywilnych - tłumaczy Lewandowski.

MA

d1hmow6

Podziel się opinią

Share
d1hmow6
d1hmow6