Trwa ładowanie...
d1ftz1z

Koniunktura w budownictwie w lI oceniona pozytywniej niż w I i przed rokiem - GUS

21.02. Warszawa (PAP) - W lutym ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest nieco mniej pesymistycznie niż w styczniu i lepiej niż w lutym 2013 r. i lutym 2012 r. -...
Share
d1ftz1z

21.02. Warszawa (PAP) - W lutym ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest nieco mniej pesymistycznie niż w styczniu i lepiej niż w lutym 2013 r. i lutym 2012 r. - poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. Prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są mniej niekorzystne niż w styczniu.

Z badania wynika, w lutym ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 18 (w styczniu minus 20). Poprawę koniunktury sygnalizuje 12 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 30 proc. (przed miesiącem odpowiednio 10 proc. i 30 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są mniej niekorzystne od formułowanych przed miesiącem. Odpowiednie diagnozy są negatywne, gorsze od zgłaszanych w styczniu. Sygnalizowany jest dalszy wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Dyrektorzy badanych jednostek planują mniejsze niż zapowiadali w styczniu ograniczanie zatrudnienia. Przedsiębiorcy przewidują zbliżony do oczekiwanego w ubiegłym miesiącu spadek cen robót budowlano-montażowych" - napisano w badaniu.

"Spośród badanych podmiotów 21 proc. (przed rokiem 19 proc.) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się ograniczenia portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych, choć mniej znaczącego niż oczekiwali w ubiegłym miesiącu" - dodano. (PAP)

nik/ asa/

d1ftz1z

Podziel się opinią

Share
d1ftz1z
d1ftz1z