Trwa ładowanie...

Konkurs literacki Biedronki. Sieć znowu da pisarzowi i grafikowi po 100 tys. zł

Biedronka już po raz drugi daje możliwość wygrania 100 tys. zł. O pieniądze starać mogą się pisarze i ilustratorzy. Sklep w konkursie „Piórko 2016” chce uhonorować autorów najlepszej książki dla dzieci.

Share
Konkurs literacki Biedronki. Sieć znowu da pisarzowi i grafikowi po 100 tys. zł
Fot: materiały prasowe
d3dudks

Biedronka już po raz drugi daje możliwość wygrania 100 tys. zł. O pieniądze starać mogą się pisarze i ilustratorzy. Sklep w konkursie "Piórko 2016" chce uhonorować autorów najlepszej książki dla dzieci.

100 tys. zł wynosi wysokość najważniejszej w Polsce nagrody literackiej Nike. Tyle samo daje Biedronka, która deklaruje, że chce w ten sposób odpowiedzieć na "społeczny problem, jakim jest odchodzenie od zwyczaju czytania książek". Sieć organizuje konkurs "Piórko" już po raz drugi. Zasady się nie zmieniły.

W konkursie może wziąć udział każdy, ale warunkiem jest przysłanie tekstu, który wcześniej nie był nigdzie publikowany drukiem. Zgłaszać można jednak bajki, które ktoś wrzucił np. na swojego bloga. Sama książka powinna być adresowana dla dzieci od 4. do 10. roku życia. Tematyka jest dowolna, ale organizatorzy konkursu zaznaczają, że jury będzie przychylniejszym okiem patrzeć na publikacje "podkreślające rolę literatury w umacnianiu i rozwijaniu relacji w rodzinie".
Zwycięzca oprócz 100 tys. zł będzie mógł liczyć na wydanie książki w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy i jej dystrybucję za pośrednictwem Biedronki. W pierwszej edycji, w której wygrały Katarzyna Szestak (tekst) i Natalia Jabłońska (ilustracje) bajka "Szary domek" sprzedała się w ponad 30 tys. egzemplarzy, co jak na polskie warunki jest wynikiem bardzo dobrym. Teraz obie laureatki zasiądą w jury konkursu i będą oceniać nadesłane prace.

O wygraną może być jednak trudno. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się bowiem sporym zainteresowaniem. W sumie nadesłano aż 4 tys. prac literackich i tysiąc próbek ilustracji.

Biedronka na książki czeka do 29 marca. Zgłaszać można się poprzez specjalnie utworzoną stronę internetową. Konkurs na ilustracje ruszy 6 czerwca i potrwa do 18 lipca.

d3dudks

Podziel się opinią

Share
d3dudks
d3dudks