Trwa ładowanie...

Konsolidacja - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się niewielkim spadkiem indeksów, a kosmetyczny wzrost odnotował jedynie WIG-20. Po słabszym otwarciu na rynku pojawił się popyt, a kolejne godziny upływały pod znakiem konsolidacji w ograniczonym zakresie zmienności.
Share
Konsolidacja - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
datnvzo

W końcowej fazie sesji nastąpiło wybicie w górę, które sprawiło, iż indeksy dużych spółek poprawiły poranne maksima. Słabiej spisywały się akcje średnich spółek, których indeksy straciły najwięcej, a ponadto sam przebieg sesji wskazywał na przewagę sprzedających. WIG-20WIG-20 (Zobacz notowania indeksu ») wyznaczył minimum po otwarciu na 2412, a po wybiciu osiągnął maksimum na 2430.
W samej końcówce pojawiła się podaż, która prawie zniwelowała cały dorobek strony popytowej. Myślę, że zachowanie indeksu jest pozytywne i przemawia za kontynuacją wzrostu. Najbliższy opór wyznacza wczorajszy szczyt na 2430, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test 2442 lub też 2452.
Do poprawy wskazań w dłuższej perspektywie konieczne jest pokonanie 2464 lub też 2476. W takim wypadku będę liczył na test kolejnych barier na 2511 lub też wrześniowych maksimów na 2544 lub też 2559.
Najbliższe wsparcie znajduje się na wczorajszym dołku na 2412, a w razie jego przełamania popyt winien ujawnić się na 2403. Kluczowym poziomem wsparcia jest piątkowe minimum na 2385, ale nie spodziewam się by ten poziom w najbliższych godzinach był testowany. Widać, iż kupujący po optymistycznej końcówce piątkowej sesji złapali wiatr w żagle i podejmą na tej podstawie, próbę wyprowadzenia mocniejszego ruchu.
Aktualnie w zakresie 2430-2442 znajdują się opory i zapewne na nich będzie pojawiała się podaż, ale zakładam, iż opory uda się pokonać. W dłuższej perspektywie sytuacja nie jest jasna, bowiem ruchy cenowe w ostatnich tygodniach można różnie oznaczyć. Za dalszymi wzrostami będzie przemawiało pokonanie 2464, natomiast do scenariuszy spadkowych trzeba będzie powrócić w przypadku przebicia 2353.

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34080/141118_bp.pdf )

datnvzo

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

datnvzo

Podziel się opinią

Share
datnvzo
datnvzo