Trwa ładowanie...
d113nsv

Konsorcja Mostostalu W-wa, PBG i Budimeksu Dromex chcą budować stadion we Wrocławiu

4.11.Warszawa (PAP) - Trzy konsorcja, w skład których wchodzą
Mostostal Warszawa, PBG i Budimex Dromex, weszły do drugiego etapu
przetargu na budowę stadionu na Euro 2012 we...

d113nsv

4.11.Warszawa (PAP) - Trzy konsorcja, w skład których wchodzą Mostostal Warszawa, PBG i Budimex Dromex, weszły do drugiego etapu przetargu na budowę stadionu na Euro 2012 we Wrocławiu - poinformowała we wtorek PAP Magdalena Malara ze spółki Wrocław 2012, powołanej do obsługi budowy stadionu.

"Trzy konsorcja odebrały dokumenty przetargowe i zostały zaproszone do złożenia konkretnych ofert" - powiedziała Malara, która w spółce Wrocław 2012 odpowiada za public relations.

Na wszystkie inwestycje związane z budową stadionu na wrocławskich Maślicach miasto może przeznaczyć około 520 mln zł. Jeśli jednak złożone oferty będą droższe, to decyzja o podpisaniu umowy będzie należała do prezydenta Wrocławia.

"Będziemy chcieli w granicach tych kosztów oscylować i jeżeli zajdzie taka konieczność, to zwrócimy się do miasta o rozstrzygnięcie, czy decyduje się dołożyć jakieś pieniądze, czy rozpisze nowy przetarg" - powiedziała Malara.

d113nsv

"Myślę jednak, że oferenci mają świadomość tego, że w ich interesie jest przedstawienie oferty jak najbardziej zbliżonej do budżetu" - dodała.

Według wcześniejszych zapowiedzi spółki Wrocław 2012, generalny wykonawca stadionu ma zostać wybrany w połowie grudnia.

Stadion na Euro 2012 ma pomieścić 44 tys. widzów. Cały obiekt z infrastrukturą, parkingami, salami konferencyjnymi, gastronomią, promenadą i zielenią będzie wybudowany na obszarze 21 hektarów. Budowa ma się zakończyć najpóźniej w grudniu 2010 roku.

Poniżej lista konsorcjów zakwalifikowanych do drugiego etapu przetargu na budowę stadionu we Wroocławiu:

d113nsv

- Mostostal Warszawa SA, Polska; J&P Avax SA, Grecja; Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 "Wrobis" SA, Polska; Modern Construction Design Sp. z o.o., Polska.

- ALPINE BAU DEUTSCHLAND AG, Niemcy; ALPINE BAU GmbH, Austria; ALPINE Construction Polska Sp. z o.o., Polska; Hydrobudowa Polska SA, Polska; PBG SA, Polska.

- MAX BÍGL Polska Sp. z o.o., Polska; MAX BÍGL Bauunternehmung GmbH & Co.KG, Niemcy; Budimex Dromex SA, Polska.

Łukasz Pawłowski (PAP)

pif/ jtt/

d113nsv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d113nsv