Konsorcjum CAM chce złożyć skargę na wybór oferty w przetargu na wiaty przystankowe
26.11. Warszawa (PAP) - Konsorcjum CAM Polski Outdoor i CAM Media złożyło wniosek o udostępnienie dokumentacji postępowania o udzielenie koncesji na wykonanie i dzierżawę wiat...
26.11. Warszawa (PAP) - Konsorcjum CAM Polski Outdoor i CAM Media złożyło wniosek o udostępnienie dokumentacji postępowania o udzielenie koncesji na wykonanie i dzierżawę wiat przystankowych w Warszawie i zamierza złożyć skargę na wybór oferty w tym przetargu - poinformowało CAM Media w komunikacie prasowym.
Wcześniej, 23 listopada 2012 r. konsorcjum CAM złożyło w Urzędzie Miasta wniosek o uznanie oferty konkurencyjnego zainteresowanego podmiotu za nieodpowiadającą wymaganiom koncesjodawcy.
"W wytycznych dotyczących wiat seryjnych zawartych w umowie koncesji (...) zapisano, że "Ławka powinna zostać zamontowana na całej długości wiaty poza miejscem usytuowania gabloty informacyjnej". Tymczasem oferta konsorcjum AMS i Stroer Polska zakłada, że ławka nie będzie umieszczana ani na gablotach informacyjnych, ani na reklamowych, a więc nie spełnia co najmniej jednej z przesłanek postępowania. Poza samym faktem niespełnienia wytycznych sprawa ta ma także dodatkowy, istotny aspekt: krótsza ławka oznacza większą powierzchnię reklamową, dzięki czemu taka oferta może być korzystniejsza pod względem finansowym od ofert spełniających wszystkie wytyczne" - napisano w komunikacie prasowym.
Dodano, że zgodnie z opisem warunków koncesji, w przypadku gdy oferta złożona przez zainteresowany podmiot nie spełnia choćby jednej z wymienionych tam przesłanek powinna zostać uznana za nieodpowiadającą wymaganiom koncesjodawcy. W związku z tym, konsorcjum CAM jest zdania, że za jedyną ofertę spełniającą warunki koncesji powinna zostać uznana jego oferta, a podjęcie przez M. St. Warszawę decyzji o wyborze oferty konsorcjum AMS/Stroer łamie warunki opisu warunków koncesji.
Zarząd CAM Media uważa ponadto, że Miasto powinno było zaczekać z decyzją o wyborze koncesjonariusza na rozstrzygnięcie przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie skargi złożonej przez ubiegającą się wcześniej o koncesję spółkę Clear Channel Poland. Rozstrzygnięcie tej skargi ma nastąpić w środę 28 listopada.
W poniedziałek Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował, iż oferta konsorcjum AMS i Stroera została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę i utrzymanie warszawskich wiat przystankowych oraz innych elementów wyposażenia w ramach projektu "Przystanek Komunikacji Miejskiej". Drugie miejsce zajęła oferta konsorcjum CAM Polski Outdoor i CAM Media.
Oferta konsorcjum AMS (spółka z grupy Agora - PAP) i Stroera, która otrzymała w postępowaniu 95,01 pkt., zakłada 106 miesięcy trwania umowy koncesji, kwotę referencyjną na poziomie 0,01 zł oraz 0,1 proc. udziału koncesjodawcy w przychodach koncesjonariusza.
Z kolei oferta konsorcjum CAM Polski Outdoor i CAM Media, która otrzymała w postępowaniu 73,15 pkt., zakłada 140 miesięcy trwania umowy koncesji, kwotę referencyjną na poziomie 212 mln zł oraz 44 proc. udziału koncesjodawcy w przychodach koncesjonariusza.
W komunikacie podano ponadto, że stronom przysługuje prawo do zaskarżenia wyboru najkorzystniejszej oferty. Dodano, że umowa koncesji może zostać zawarta nie wcześniej niż w dniu 7 grudnia.(PAP)
mto/ ana/