Trwa ładowanie...
dzzw0wm

Konsorcjum Newagu wybrane do rozbudowy metra w Sofii za szac. 601 mln zł netto

Warszawa, 10.09.2015 (ISBnews) - Oferta konsorcjum Newagu, Siemens A.G. i Siemens EOOD, warta szacunkowo 601,51 mln zł netto, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na rozbudowę metra w Sofii poprzez dostawę pojazdów metra oraz systemu kontroli ruchu, podała spółka. Na Newag przypada szacunkowo co najmniej 158,43 mln zł.

Share
dzzw0wm

"Zakres podstawowy obejmuje dostawę 20 pojazdów trójczłonowych, dodatkowo klient może zamówić 10 kolejnych pojazdów (opcja). Klientowi zaoferowano dostawę pojazdów bazujących na platformie Inspiro (pojazdy dostarczone dla Metra Warszawskiego). Dostawa pojazdów będzie zrealizowana w terminie 36 miesięcy od podpisania umowy" - czytamy w komunikacie.

Zakres prac przypadający na Newag obejmuje projektowanie oraz montaż pojazdów w zakładzie Newagu, dostawę do klienta oraz usługi serwisowe w okresie gwarancji.

Zamawiającym jest Metropolitan EAD.

dzzw0wm

Łączna szacunkowa wartość całego (dostawa pojazdów oraz systemu kontroli ruchu) zamówienia podstawowego (bez opcji) wynosi 142 mln euro (601,51 mln zł) netto. Szacunkowa wartość prac przypadających na Newag wynosi 37,4 mln euro (158,43 mln zł) netto oraz dodatkowo 18,5 mln euro (78,34 mln zł) netto w razie skorzystania przez klienta z opcji na dostawę kolejnych 10 pojazdów.

Wybór oferty konsorcjum stanowi wiążące rozstrzygnięcie i zobowiązuje strony do zawarcia umowy w terminie do dnia 4 października 2015.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. W zakładach spółki w Nowym Sączu prowadzone są prace w segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych i lokomotyw spalinowych. Należąca do grupy spółka Newag Gliwice S.A. specjalizuje się w obszarze produkcji oraz modernizacji lokomotyw elektrycznych. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2013 r.

(ISBnews)

dzzw0wm

Podziel się opinią

Share
dzzw0wm
dzzw0wm