Trwa ładowanie...
d34e9rw

Konsorcjum Tele-Fonika Kable ma kontrakt na 100 mln zł z Energa-Operator

Warszawa, 29.08.2016 (ISBnews) - Tele-Fonika Kable, działając w konsorcjum z Energa-Operator Logistyka, wygrała przetarg na dostawy kabli elektroenergetycznych średniego napięcia do Energa-Operator, poinformowała spółka. Do sierpnia przyszłego roku konsorcjum zrealizuje dostawy 4400 km kabli średnich napięć o wartości ponad 100 mln zł, podano również.

Share
d34e9rw

"To kolejny rok współpracy z grupą Energa. Dobry przykład współdziałania polskich firm, które dysponują doświadczeniem z jednej strony i najwyższą światową technologią z drugiej" - powiedział wiceprezes Ryszard Pilch, cytowany w komunikacie.

Spółka Energa-Operator działa w północnej i środkowej części kraju, na terenach województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego, gdzie eksploatuje łącznie 184 tys. km linii energetycznych, podano również.

Grupa Energa wydała na inwestycje w segmencie dystrybucji 581 mln zł. W efekcie wykonanych prac przyłączono 16,9 tys. nowych klientów, wybudowano i zmodernizowano 1834 km linii wysokiego, średniego oraz niskiego napięcia oraz przyłączono do sieci 91 MW nowych źródeł OZE, podano również.

Tele-Fonika Kable jest trzecim największym producentem kabli w Europie, eksportującym wyroby do ponad 90 krajów. W swoim asortymencie ma kilkanaście tysięcy typów kabli, które posiadają stosowne certyfikaty jakości przyznane przez niezależne, renomowane jednostki certyfikujące. Spółka łączy dobre tradycje przemysłu kablowego z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

(ISBnews)

d34e9rw

Podziel się opinią

Share
d34e9rw
d34e9rw