Trwa ładowanie...
d3t5z1s
23-02-2017 11:43

Konsorcjum ZUE wycofało się z realizacji linii tramwajowej w Krakowie

Warszawa, 23.02.2017 (ISBnews) - Konsorcjum ZUE i PORR Polska Infrastructure wycofało się z zaprojektowania i budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (etap III: os. Krowodrza Górka - Górka Narodowa) wraz z budową dwupoziomowego skrzyżowania w ciągu ul. Opolskiej w Krakowie z przyczyn niezależnych od spółki ZUE, podało ZUE. 

d3t5z1s
d3t5z1s

"Zarząd ZUE informuje, iż w dniu 22 lutego 2017 r. minął 90-dniowy termin związania ofertą w przetargu. W związku z powyższym w pierwotnie ustalonym przez strony terminie nie doszło do wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu oraz zawarcia umowy na realizację ww. inwestycji" - czytamy w komunikacie.

Spółka wyjaśnia, że ZUE na prośbę zamawiającego, tj. Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, mając na celu dążenie do pozyskania kontraktu zamierzało w wyznaczonym przez zamawiającego terminie, tj. do dnia 22 lutego 2017 r., wyrazić zgodę na przedłużenie terminu związania ofertą konsorcjum w przetargu na okres 60 dni oraz przedłużyć termin obowiązywania wadium w części przypadającej na ZUE.

"W związku z powyższym ZUE, działając jako lider konsorcjum, zwróciło się do konsorcjanta, tj. PORR Polska Infrastructure z prośbą o wyrażenie analogicznej zgody" - czytamy dalej.

Jak podaje ZUE, PORR Polska Infrastructure do 22 lutego 2017 r. nie wyraził zgody na przedłużenie okresu związania ofertą oraz nie dostarczył przypadającej na niego części wadium.

d3t5z1s

"Konsorcjant wycofał się tym samym ze starań o pozyskanie kontraktu z przyczyn, które nie leżą po stronie ZUE. Brak wyrażenia przez PORR Polska Infrastructure zgody na przedłużenie okresu związania ofertą oraz nie dostarczenie przypadającej na PORR Polska Infrastructure części wadium uniemożliwia konsorcjum uczestniczenie w dalszej części postępowania przetargowego" - podkreślono.

Jednocześnie ZUE podało, że według stanu na 23 lutego, na poziomie grupy portfel zamówień wynosi łącznie ok. 327 mln zł, natomiast przewidywana wartość wynagrodzenia dla spółki z przetargów, w których spółka złożyła oferty z najniższą ceną po wyłączeniu ww. przetargu (samodzielnie lub w konsorcjum) wynosi ok. 771 mln zł, co łącznie daje kwotę ok. 1,1 mld zł.

W listopadzie 2016 roku konsorcjum ZUE i PORR Polska Infrastructure złożyło ofertę z najniższą ceną, wynoszącą 253,4 mln zł brutto, w postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i budowę linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (etap III: os. Krowodrza Górka - Górka Narodowa) wraz z budową dwupoziomowego skrzyżowania w ciągu ul. Opolskiej w Krakowie. Na ZUE przypadało ok. 50% wynagrodzenia w tym zadaniu.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2015 r. skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 542 mln zł.

(ISBnews)

d3t5z1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t5z1s