Trwa ładowanie...
d456b28

Konstytucja wymaga poprawy w punktach dot. wejścia do strefy euro - prezydent

27.10. Grudziądz (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w środę, że obowiązująca konstytucja jest dobra, ale należy ją poprawić w punktach, które są związane z...

Share
d456b28

27.10. Grudziądz (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w środę, że obowiązująca konstytucja jest dobra, ale należy ją poprawić w punktach, które są związane z członkostwem Polski w UE i perspektywą wejścia do strefy euro.

W tym tygodniu ma zostać powołana sejmowa komisja konstytucyjna, która zajmie się propozycjami zmian w ustawie zasadniczej. Platforma Obywatelska w swoim projekcie zmian konstytucyjnych opowiada się za tym, by Sejm mógł odrzucać prezydenckie weto bezwzględną większością głosów, a nie - jak obecnie - większością 3/5 głosów.

"Jestem zwolennikiem, aby prace nad zmianami w konstytucji były prowadzone, ale jestem przeciwnikiem zmiany całościowej konstytucji, bo ta jest dobra" - powiedział Komorowski podczas spotkania z młodzieżą w Grudziądzu. Jak zaznaczył, kwestie ustrojowe należy dyskutować, ale wszelkie zmiany dotyczące uprawnień prezydenta powinny już wejść w życie po zakończeniu obecnej kadencji głowy państwa. (PAP)

eaw/ olz/ par/ gma/ asa/

d456b28

Podziel się opinią

Share
d456b28
d456b28