Trwa ładowanie...
prowizje bankowe

Konta bezpłatne tylko z nazwy. Banki oddają pieniądze za niesłusznie pobrane opłaty

Klienci niektórych banków powinni uważniej niż zwykle czytać korespondencję. Może należy się im zwrot nienależnie pobranej opłaty. Pieniądze będą zwracane na wniosek i trzeba się spieszyć z jego złożeniem.

Share
Konta bezpłatne tylko z nazwy. Banki oddają pieniądze za niesłusznie pobrane opłaty
Źródło: Fotolia
d324ip5

Klienci otrzymują już zwrot nienależnie pobranych prowizji za rachunki, które miały być bezpłatne, ale dzięki kreatywności banków – nie były. Jak to możliwe? Transakcje z końcówki miesiąca banki rozliczały w miesiącu kolejnym i przez to zamiast obiecanego zera klient płacił za używanie karty konkretne pieniądze. UOKiK sprawdził praktyki 18 banków i okazało się, że większość dopuszczała się tego procederu.

Informowaliśmy już, że sześć z nich dobrowolnie zmieniło niejasne praktyki (nie czekając na formalną decyzję UOKiK). Były to: BZ WBK, Eurobank, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, Bank Millennium i Plus Bank.

"Money. To się liczy". Gościem: Wioletta Kleczka - Dyrektor Działu Środków Powierzonych Alior Banku

Banki zaczęły już zwracać niesłusznie pobrane prowizje. Część z nich już wysyła do klientów informacje o tym, w jaki sposób mogą się domagać zwrotów. Niektórzy klienci już otrzymali pieniądze.

własne
Źródło: własne, fot: -

Do kiedy można składać wnioski?

Klienci Santander Bank Polska (BZ WBK) moga wkładać wnioski przez 3 kolejne miesiące od dnia otrzymania listu z informacją. Trzymiesięczny termin dla klientów PKO BP liczy się od 11 sierpnia. Klienci ING bank Śląskiegomoga składać wnioski do 20 września, a klienci Plus Banku - do 5 sierpnia. Najbardziej muszą się śpieszyć klienci Alior Banku, bo mają czas tylko do końca sierpnia. Klienci Deutsche banku, którzy nie złożyli wniosku, nic już nie odzyskają, gdyż termin upłynął z końcem lipca.

Urząd nie miał zastrzeżeń do Deutsche Banku, BGŻ, BPH, Idea Banku oraz Pekao.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d324ip5

Podziel się opinią

Share
d324ip5
d324ip5