Trwa ładowanie...

Konta bezpłatne tylko z nazwy. Banki oddają pieniądze za niesłusznie pobrane opłaty

Klienci niektórych banków powinni uważniej niż zwykle czytać korespondencję. Może należy się im zwrot nienależnie pobranej opłaty. Pieniądze będą zwracane na wniosek i trzeba się spieszyć z jego złożeniem.

Share
Konta bezpłatne tylko z nazwy. Banki oddają pieniądze za niesłusznie pobrane opłatyŹródło: Fotolia
d1mzw71

Klienci otrzymują już zwrot nienależnie pobranych prowizji za rachunki, które miały być bezpłatne, ale dzięki kreatywności banków – nie były. Jak to możliwe? Transakcje z końcówki miesiąca banki rozliczały w miesiącu kolejnym i przez to zamiast obiecanego zera klient płacił za używanie karty konkretne pieniądze. UOKiK sprawdził praktyki 18 banków i okazało się, że większość dopuszczała się tego procederu.

Informowaliśmy już, że sześć z nich dobrowolnie zmieniło niejasne praktyki (nie czekając na formalną decyzję UOKiK). Były to: BZ WBK, Eurobank, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, Bank Millennium i Plus Bank.

"Money. To się liczy". Gościem: Wioletta Kleczka - Dyrektor Działu Środków Powierzonych Alior Banku

Banki zaczęły już zwracać niesłusznie pobrane prowizje. Część z nich już wysyła do klientów informacje o tym, w jaki sposób mogą się domagać zwrotów. Niektórzy klienci już otrzymali pieniądze.

własne
Źródło: własne, fot: -

Do kiedy można składać wnioski?

Klienci Santander Bank Polska (BZ WBK) moga wkładać wnioski przez 3 kolejne miesiące od dnia otrzymania listu z informacją. Trzymiesięczny termin dla klientów PKO BP liczy się od 11 sierpnia. Klienci ING bank Śląskiegomoga składać wnioski do 20 września, a klienci Plus Banku - do 5 sierpnia. Najbardziej muszą się śpieszyć klienci Alior Banku, bo mają czas tylko do końca sierpnia. Klienci Deutsche banku, którzy nie złożyli wniosku, nic już nie odzyskają, gdyż termin upłynął z końcem lipca.

Urząd nie miał zastrzeżeń do Deutsche Banku, BGŻ, BPH, Idea Banku oraz Pekao.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mzw71
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mzw71
d1mzw71