Trwa ładowanie...
d43g1u5

Kopex chce współpracować z fińskim Miilux przy produkcji blach trudnościeralnych

11.10. Warszawa (PAP) - Kopex wraz ze spółką zależną Tagor podpisały umowę z fińską firmą Miilux dotyczącą stworzenia centrum logistyki i produkcji oraz prefabrykacji blach i...

Share
d43g1u5

11.10. Warszawa (PAP) - Kopex wraz ze spółką zależną Tagor podpisały umowę z fińską firmą Miilux dotyczącą stworzenia centrum logistyki i produkcji oraz prefabrykacji blach i wyrobów o własnościach trudnościeralnych z przeznaczeniem dla odbiorców z Europy Środkowej i Wschodniej - podał Kopex w komunikacie.

Strony zobowiązały się do zawarcia do stycznia 2014 r. umowy utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, pod firmą Miilux Poland, której początkowy kapitał zakładowy w PLN będzie wynosił równowartość 100 tys. euro.

Udziałowcami spółki Miilux Poland będą: Millux (jako udziałowiec większościowy) i Tagor z udziałami do 20 proc. kapitału zakładowego.

"W kolejnym etapie planowane jest podwyższenie kapitału zakładowego spółki Miilux Poland, w tym także poprzez wniesienie aportem przez Millux własności kompletnej linii obróbki cieplnej blach trudnościeralnych wraz z wszystkimi niezbędnymi technologiami, a ze strony Tagor poprzez wniesienie aportem własności części hali produkcyjnej wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu" - podano w komunikacie.

Przewidywany docelowy udział Millux w kapitale zakładowym Miilux Poland będzie wynosił nie mniej niż 66 proc., a przewidywany docelowy udział Tagor to maksymalnie 34 proc.

Kopex ocenia, że pierwsze efekty z tytułu podpisania umowy o współpracy z Miilux pojawią się w latach kolejnych, począwszy od roku 2014. (PAP)

jow/ ana/

d43g1u5

Podziel się opinią

Share
d43g1u5
d43g1u5