Trwa ładowanie...
d4edh5u

Kopex liczy na poprawę wyników w 2016 r. dzięki kontraktom eksportowym

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - Kopex liczy na poprawę wyników w 2016 roku dzięki podpisaniu nowych kontraktów z partnerami zagranicznymi, poinformowała spółka. Kopex ma nadzieję na podpisanie kontraktu w Chinach już w I kw. 2016 r., poinformował członek zarządu Piotr Broncel.

Share
d4edh5u

"Wymagająca sytuacja producentów węgla oraz ograniczanie nakładów inwestycyjnych będą w dalszym ciągu wpływać na wyniki Grupy Kopex w 2015 r., jednak podpisanie obecnie negocjowanych istotnych kontraktów eksportowych może pozytywnie przełożyć się na wyniki 2016 r." - czytamy w prezentacji wynikowej.

"Rozmowy prowadzone podczas targów w Pekinie dają nam dużą nadzieję na podpisanie kontraktu w I kw. 2016 roku" - powiedział Broncel na konferencji prasowej.

"Jest bardzo duża szansa na podpisanie nowych kontraktów w Argentynie" - dodała członek zarządu Joanna Węgrzyn. Jednakże wartość tych kontraktów nie została ujawniona.

d4edh5u

Spółka liczy na zwiększenie backlogu głównie dzięki kontraktom rosyjskim.

"Kontrakty rosyjskie są bardziej rentowne niż kontrakty polskie. Zaś perspektywy rynku rosyjskiego przewidują wzrosty produkcji węgla, inwestycji, stąd kładziemy uwagę na Rosję" - dodał Broncel.

Sprzedaż zagraniczna w okresie trzech kwartałów wyniosła 366,2 mln zł i stanowiła 42,1% przychodów Grupy. W ujęciu rocznym najbardziej spadły przychody z rynku argentyńskiego osiągają 42 193 mln złotych w III kw. ( vs. 144 246 mln w III kw. 2014 r.) wzrosły natomiast przychody z rynku rosyjskiego. Portfel zamówień w III kw. spadł o 10% i wynosi 986,5 mln zł, zaś w skali roku - o 29%.

Spółka w III kw. 2015 roku zanotowała istotny spadek z rynku polskiego. "Silna presja cenowa polskich spółek węglowych, drastyczne ograniczenia inwestycji, spowodowała niższe wyniki finansowe Kopeksu" - skomentowała Węgrzyn.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2014 r. spółka odnotowała 1,43 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d4edh5u

Podziel się opinią

Share
d4edh5u
d4edh5u