Trwa ładowanie...
d2okcjw
d2okcjw

Korekta struktury PKB za I kw. bez wpływu na dynamikę PKB - prezes GUS

8.3.Warszawa (PAP) - Korekta struktury PKB za I kwartał 2009 roku, dokonana przez GUS po opublikowaniu wskaźnika, była błędem technicznym i nie miała wpływu na samą dynamikę...
Share
d2okcjw

8.3.Warszawa (PAP) - Korekta struktury PKB za I kwartał 2009 roku, dokonana przez GUS po opublikowaniu wskaźnika, była błędem technicznym i nie miała wpływu na samą dynamikę wzrostu gospodarczego - poinformował PAP prezes Głównego Urzędu Statystycznego Józef Oleński.

"Był to błąd techniczny przy wprowadzaniu danych, to nie wpływa (na odczyt wskaźnika dynamiki PKB - PAP). Do ostatniej chwili otrzymywaliśmy dane z różnych źródeł, w ostatniej chwili wkradła się usterka techniczna, która wywołała pewne zamieszanie. Dla wnikliwego analityka rzeczywiście było to widoczne, szybko ten błąd wyłapano, tymczasem w dokumentach były dane prawidłowe, zaś w samym komunikacie (GUS - PAP) było to przekazane z technicznym błędem" - poinformował prezes GUS.

"Tego błędu technicznego w samym obliczeniu nie było" - podkreślił.

Analitycy bankowi zauważyli, że korekta dotyczyła przede wszystkim kalkulacji kontrybucji eksportu netto i zmian zapasów.

GUS podał, że PKB wzrósł w I kwartale 2009 roku o 0,8 proc. rdr, zaś kdk wzrósł o 0,4 proc.

Bartek Godusławski (PAP)

bg/ dan/

d2okcjw

Podziel się opinią

Share
d2okcjw
d2okcjw