Trwa ładowanie...

Koronawirus. WHO ustaliło oficjalną nazwę choroby

Koronawirus. WHO ustanowiło nową nazwę dla koronawirusa, który stoi za epidemią rozpoczętą w chińskim Wuhan. Zabieg ma na celu uniknięcie stygmatyzowania regionu.

Koronawirus. WHO ustaliło oficjalną nazwę chorobyŹródło: PAP/EPA, fot: XIONG Qi
d1z77uv
d1z77uv

Koronawirus. WHO ustaliło oficjalną nazwę choroby

Oficjalną nazwa została zaprezentowana przez Dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus. W uzasadnieniu decyzji tłumaczył on, że wybrana nazwa celowo nie odnosi się do położenia geograficznego, zwierząt, osoby ani grupy ludzi. Ma to na cel uniknięcie "stygmatyzacji". Tym samym koronawirus zyskał nazwę Covid-19.

Oglądaj: Koronawirus w Polsce? Wiceminister dementuje sensacyjne doniesienia

Jak tłumaczy WHO, CO oznacza koronę, VI - wirus, a D - chorobę. Z kolei numer odnosi się do roku, w którym koronawirus został wykryty.

d1z77uv

Koronawirus. WHO ustaliło oficjalną nazwę choroby

Jak informuje chińska organizacja zdrowia, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w tym kraju wzrosła do 1113. W ciągu ostatnich 24 godzin bilans ten zwiększył się o blisko sto osób.

Przypomnijmy, że odpowiedzialny za epidemię koronawirus rozprzestrzenił się do tej pory na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA.

d1z77uv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z77uv