Trwa ładowanie...
d1cq5m2

Kosiniak- Kamysz : spadek bezrobocia to trwały trend

Spadek bezrobocia to nie efekt sezonowy, to trwały trend. I najlepszy wynik od wielu lat - podkreśla w rozmowie z PAP minister pracy Władysław Kosiniak Kamysz.

Share
d1cq5m2

GUS podał w piątek, że w końcu września 2015 r. stopa bezrobocia wyniosła 9,7 proc. wobec 9,9 proc. w sierpniu br. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1 mln 539,4 tys. osób (w tym 817,1 tys. kobiet) i była niższa zarówno w porównaniu z sierpniem, jak i analogicznym okresem ub.r.

"Ten wynik potwierdza, że spadek bezrobocia w żadnym wypadku nie jest sezonowy. To trwała tendencja. To jest najlepszy wynik od wielu lat. Polski rynek pracy jest coraz silniejszy i nie brakuje ofert pracy. Teraz chodzi o to, były one wyższej jakości, by była większa stabilność zatrudnienia i wyższe wynagrodzenia" - powiedział w piątek PAP Kosiniak-Kamysz.

Jak dodał szef resortu pracy przyniósł efekt rozwój polskiej gospodarki i inwestycje w rynek pracy z Funduszu Pracy .

d1cq5m2

"My to finansowanie różnych form aktywności zawodowej zwiększyliśmy z 3,4 mld zł w 2012 do ponad 6 mld zł zaplanowanych na przyszyły rok. Widać, że te pieniądze są dobrze wydatkowane, że one tworzą miejsca pracy" - podkreślił.

"Ten dobry wynik, to efekt synergii działań po pierwsze polskich przedsiębiorców, którym wszystkim dziękuję, działań które powodują, że rozwija się polska gospodarka, działań Urzędów Pracy i nowej oferty, którą przedstawiliśmy szczególnie dla ludzi młodych do 30. roku życia i dla osób po 50. oraz chęci polskich pracowników do podejmowania wyzwań" - mówił minister.

"Rynek pracy staje się już dzisiaj rynkiem z dominującą pozycją pracownika. Musi pójść na to silna odpowiedź w postaci wzrostu wynagrodzeń i zwiększenia liczby umów o pracę" - podkreślił Władysław Kosiniak - Kamysz.

d1cq5m2

Podziel się opinią

Share
d1cq5m2
d1cq5m2