Trwa ładowanie...
d2jkj3s

Kosiniak-Kamysz: w maju bezrobocie mogło spaść poniżej 11 proc.

Bardzo możliwe, że w maju tego roku stopa bezrobocia ukształtowała się poniżej 11 proc. - poinformował w poniedziałek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konferencji zorganizowanej przez Instytut Badawczy Randstad.

Share
d2jkj3s

"Wydaje się, że w maju zejdziemy poniżej poziomu 11 proc. jeśli chodzi o stopę bezrobocia. Szczegóły będziemy ogłaszać w środę, kiedy będziemy mieli wszystkie dane z całej Polski" - powiedział w poniedziałek na konferencji Kosiniak-Kamysz.

Jak dodał, coraz bardziej realne stają się jego szacunki z początku roku, gdy mówił, że stopa bezrobocia "zejdzie" w tym roku do poziomu jednocyfrowego. "To się staje coraz bardziej realne już w najbliższych miesiącach wakacyjnych" - podkreślił minister.

"Jestem przekonany, że najbliższe miesiące będą najlepsze na rynku pracy od wielu, wielu lat. Nie tylko pod względem dostępności pracy, ale również pod względem jakości tej pracy" - ocenił.

Z ostatnich danych opublikowanych przez GUS wynikało, że w kwietniu br. stopa bezrobocia wyniosła 11,2 proc. po spadku z 11,7 proc. miesiąc wcześniej.

d2jkj3s

Podziel się opinią

Share
d2jkj3s
d2jkj3s